Tenis stołowy. Xu Jie przyjeżdża do Częstochowy

Kibice tenisa stołowego w piątkowy wieczór będą mogli zobaczyć, w jakiej formie jest aktualna indywidualna mistrzyni Polski Xu Jie. Jej obecna drużyna GLKS Nadarzyn zagra w kolejnym spotkaniu ligowym z częstochowskim AZS-em AJD

Z Xu Jie związane są najjaśniejsze strony historii sekcji tenisa stołowego częstochowskiego AZS-u. Pojawiła się w naszym mieście w 1999 roku i od razu zdobyła sympatię kibiców. "Ksenia" grała w Częstochowie pięć lat, w międzyczasie otrzymała polskie obywatelstwo, później przeniosła się do francuskiego Monpellier T.T. Nie zagrzała tam jednak długo miejsca. Przeniosła się do Niemiec, a następnie wróciła do Polski. Od tego roku jest zawodniczką GLKS-u Nadarzyn.

- Cieszymy się bardzo, że będziemy mogli ponownie gościć ją w naszej hali - mówi prezes AZS-u AJD Wiesław Pięta. - Na pewno powitamy ją burzą oklasków.

W piątkowym meczu AZS AJD znów nie wystąpi w najsilniejszym składzie. Zabraknie Yang Xin, która już od dłuższego czasu nie może dojść do pełni sił po kontuzji ręki. - Mam nadzieję, że w tym sezonie "Lala" jeszcze zagra - dodaje Pięta. - Jednak w spotkaniu z Nadarzynem nie stanie przy stole.

Mecz rozegrany zostanie w hali AJD, al. Armii Krajowej 13/15. Początek spotkania o godz. 19.