Turniej miast partnerskich w hokeju

Od piątku do niedzieli na opolskim Toropolu hokeiści z Polski, Węgier, Rosji i Niemiec walczyć będą w II Międzynarodowym Turnieju Miast Partnerskich o Puchar Prezydenta Opola.

Zmagania, podobnie jak przed rokiem, odbywać się będą w dwóch kategoriach wiekowych: żaków (Opole, Tychy, Szekesfehervar i Biełgorod) oraz seniorów (Opole, Jastrzębie, Inglostadt i Biełgorod). W pierwszej edycji imprezy gościem honorowym był najlepszy Polski hokeista Mariusz Czerkawski, który spotkał się z fanami i wręczał nagrody, w tym roku nie udało się go zaprosić. - Niestety, jest bardzo zajęty i nie miał czasu, aby do nas przyjechać. Może uda się w przyszłym roku? - zastanawia się współorganizator turnieju hokeista Orlika Przemysław Pawłowski. Pucharu prezydenta Ryszarda Zembaczyńskiego bronić będą seniorzy z Opola, którzy przed rokiem zwyciężyli, wyprzedzając Biełgorod, Szekesfehervar i Inglostadt, oraz żacy z Biełgorodu, którzy pokonali opolan, jastrzębian i Szekesfehervar. - Nasza współpraca z miastami partnerskimi przynosi wymierne korzyści, nasze drużyny zostały bowiem zaproszone na podobny turniej do Biełgorodu - dodaje Pawłowski.

Przy okazji turnieju w ekipie seniorów Orlika testowani będą Rosjanin Anton Ponomarenko (Metallurg Magnitogorsk) i Amerykanin z polskim paszportem Dawid Szuster (ostatnio grający w szwedzkim MB Hockey Superelit). Organizatorami imprezy są Orlik oraz urząd miasta. Oficjalne otwarcie w piątek o godz. 19, zaraz po nim mecz seniorów z Opola i Biełgorodu.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.