Szybkie punkty tarnobrzeskich tenisistek w Częstochowie

Tenis stołowy. Pięćdziesiąt minut wystarczyło tarnobrzeżankom do pokonania szóstej w tabeli drużyny z Częstochowy. Akademiczki bez swojej liderki, Chinki Yang Xin, nie były w stanie wygrać nawet seta.

Przed trzema sezonami AZS AJD Częstochowa prawie pozbawiła KTS mistrzostwa Polski, ale po tamtym zespole nie ma już śladu. W składzie pozostała jedynie Chinka Yang Xin, która i tak nie wystąpiła w spotkaniu z powodu kontuzji ręki, a zastępującą ją 17-letnią Aleksandrę Piętę konfrontacja z tak utytułowanym rywalem zdecydowanie przerosła. - Różnica poziomów - jak i nawet samego podejścia do meczu - była tak wielka, że aż trudno grać z takim przeciwnikiem. Przyzwyczailiśmy się już do innych standardów i stąd dziewczyny miały największe problemy z utrzymaniem koncentracji - mówił po spotkaniu trener KTS-u Zbigniew Nęcek.

Najkorzystniej wśród rywalek zaprezentowała się w pierwszej grze meczu Agata Pastor. W przeciwieństwie do pozostałych koleżanek próbowała wygrać partię, a nie czekać na egzekucję, ale w starciu z Chinką Zhou Xiao zabrakło jej argumentów.

Niespodziewanie znacznie bliżej wywalczenia honorowego seta była brązowa medalistka niedawnych mistrzostw Polski seniorek Weronika Walna. Po szybkim przegraniu dwóch partii z Li Qian w ostatniej cierpliwie zbierała punkty, a kilka szaleńczych ataków dało jej prowadzenie 9:6. Li zdołała jednak ponownie skoncentrować się na grze i wyrównała rezultat na 10:10. Na zakończenie popisała się kilkoma nieprzewidywalnymi uderzeniami, udowadniając rywalce, że taki wynik to przypadek.

W czwartek o godzinie 17 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu odbędzie się ostatnia kolejka rundy zasadniczej, w której Wisan Forbet będzie podejmował wicemistrza Polski AZS AE Wrocław.

Wyniki : Pastor - Zhou Xiao 0:3 (-9, -3, -8), Walna - Li Qian 0:3 (-4, -4, -12), Pięta - Bartosova 0:3 (-4, -6, -8).