Tenis stołowy. AZS AJD gra z liderem

We wtorek częstochowscy kibice tenisa stołowego będą mogli zobaczyć w akcji najlepszy żeński zespół ostatnich lat.

Do Częstochowy przyjeżdżają zawodniczki KTS-u Tarnobrzeg, główne kandydatki do złota w rozgrywkach drużynowych. Minęły już czasy, kiedy zespoły z Częstochowy i Tarnobrzega rywalizowały o medale drużynowych mistrzostw Polski. Częstochowianki nie są już tak silną drużyną jak jeszcze cztery lata temu, kiedy to jak równy z równym walczyły z zespołem trenowanym przez Zbigniewa Nęcka o złote krążki. KTS z kolei jest wciąż zdecydowanie najlepszy na krajowym podwórku, odnosi też wielkie sukcesy na arenie międzynarodowej. Tarnobrzeżanki są o krok od tego, aby zdobyć puchar Europejskiej Unii Tenisa Stołowego. Dlatego we wtorkowym spotkaniu z częstochowiankami każdy inny wynik niż pewne zwycięstwo KTS-u uważany będzie za niespodziankę dużego kalibru.

- Nie spodziewam się jakiejś sensacji, gdyż wiem, jak grają zawodniczki z Tarnobrzega - mówi szczerze trener AZS-u AJD Jarosław Kamiński. - My z kolei znów nie będziemy mogli zagrać w optymalnym składzie, gdyż Yang Xin bierze zastrzyki i na pewno nie będzie w stanie wystąpić w tym spotkaniu.

Warto jednak wybrać się na ten mecz choćby dlatego, aby zobaczyć w akcji najlepszą obecnie w polskiej ekstraklasie tenisistkę stołową Li Qian. Ta Chinka z polskim obywatelstwem w tym sezonie może poszczycić się wieloma sukcesami. Zajęła m.in. drugie miejsce w rozegranym we Frankfurcie prestiżowym turnieju Europa Top 12, a w polskiej lidze odniosła 11 zwycięstw, nie doznając żadnej porażki.

Spotkanie rozegrane zostanie w auli AJD, al. Armii Krajowej 13/15. Początek o godz. 19. Wstęp wolny.