Flota wygrywa w derbach

III LIGA PIŁKARSKA. Jesienią w Policach wyspiarze wygrali 2:1. W sobotę na swoim boisku było identycznie, choć poziom gry nie zachwycił

Gospodarze mieli wyraźną przewagę, ale KP umiejętnie się broniło. Podopieczni Marka Czerniawskiego starali się zachowywać spokój w tyłach i szukać okazji do błyskawicznego wyjścia z kontrą. Tyle że świnoujścianie długo utrzymywali się przy piłce, jakby bali się podjąć większego ryzyka i nie chcieli stracić głupio bramki. Kolegów z pola próbował raz nawet zastąpić bramkarz Sergiusz Prusak, ale jego uderzenie z rzutu wolnego było za słabe.

Po zmianie stron gra się ożywiła. Flota - jeśli chce walczyć o awans (sprawę walkowerów zespół odsunął na bok, by lepiej koncentrować się na grze) - musi wygrywać. Zespół ponownie ratował Piotr Dziuba. Najskuteczniejszy zawodnik drużyny jesienią w 60 min wykonywał rzut wolny. Piłka po rykoszecie wpadła do siatki. Mecz wyrównał się, bo KP coraz częściej się odgryzało. Dopięło swego tuż przed końcem regulaminowego czasu. Wychowanek klubu Jarosław Jóźwiak z bliska strzelił nie do obrony.

Remis podrażnił wyspiarzy. W końcówce zdecydowanie przycisnęli i w 92. dopisało szczęście Słowakowi Iskrze.

Flota Świnoujście - KP Police 2:1 (0:0)

Bramki. Flota: Dziuba (61.), Iskra (92.). KP: Jóźwiak (87.).

Flota: Prusak - Kadi, Konusik, Perez Ż, Dutkiewicz (58. Polak Ż), Pietruszka (93. Patryk Stromczyński), Czarnecki Ż, Niewiada, Bańka (58. Dziuba), Magdziński (7. Protasewicz), Iskra.

KP: Gumowski - Łukasz Tuński, Kamrowski, Szałek, Brzeziński, Stefaniak (69. Jóźwiak), Bouba Ż (82. Krzyżanowski), Muskała Ż, Szmit (85. Jakuszczonek), Ciołek, Komar.

Remis na szczycie

Nielba podzieliła się punktami z Kotwicą, co bardziej powinno ucieszyć zespół z Kołobrzegu. Gospodarze w drugiej połowie mieli nieznaczną przewagę i dwukrotnie trafili w poprzeczkę. Artur Tłoczek miał trochę szczęścia również w innych sytuacjach. Goście mieli natomiast pretensje do arbitra, za to, że nie podyktował jedenastki za zagranie ręką w polu karnym.

Nielba Wągrowiec - Kotwica Kołobrzeg 0:0

Kotwica: Tłoczek - D. Małkowski, Grocholski, Benkowski, Lenart Ż, Matwijów, Feliński Ż (81. Malinowski), Misztal (70. Stareckij), Ł. Małkowski (60. Korolczuk), Rafalski, Jackiewicz.

Punkt Regi

Udane interwencje Sylwestra Jankowskiego w pierwszych minutach spotkania w Pelplinie tak dobrze podziałały na kolegów, że ci od 20 min toczyli wyrównany bój i mogli nawet pokonać Wierzycę. Brakowało jednak spokoju pod bramką gospodarzy. Widać było, że zespół Grzegorza Lewandowskiego nie jest jeszcze w pełni zgrany i w paru sytuacjach zabrakło zrozumienia z partnerami.

Wierzyca Pelplin - Rega Trzebiatów 0:0

Rega: Janowski - Łapiński, Muzyczuk, Murawski, Jarmoszewicz, Orłowski, Doukrou (75.Wójtowicz), Husejko, Cebulski, Śliwa (89.Kryński), Molongo.

Pozostałe wyniki 17. kolejki: Mieszko Gniezno - Unia Janikowo 1:2, Kujawiak Włocławek - Kaszubia Kościerzyna 0:0, Victoria Koronowo - Zdrój Ciechocinek 0:1, Rodło Kwidzyn - Elana Toruń 0:0.

Tabela uwzględnia 11 walkowerów Floty. Jeśli PZPN anuluje karę - świnoujścianie będą samodzielnym liderem.