W ostatnich minutach dogonili Zająca

EKSTRAKLASA FUTSALU. Pogoń 04 Szczecin tylko zremisowała we własnej hali z Gaszyńskimi Kraków (3:3) i utrzymała 7. lokatę w tabeli.

Szczecinianie byli faworytem spotkania, ale po raz kolejny słabo rozpoczęli (pierwsza groźna akcja w 10 min) i właściwie do końca musieli gonić wynik. Udało się to głównie dzięki umiejętnościom kadrowiczów - Pawła Dąbrowskiego i Łukasza Żebrowskiego, którzy podzielili się łupem bramkowym, a w trudnych momentach brali na siebie ciężar gry.

Kilkadziesiąt sekund przed przerwą Pogoń przegrywała 0:2 i rywale mieli jeszcze kilka okazji do zdobycia gola. Aktywnością podczas "wielkanocnego meczu" wyróżniał się Krzysztof Zając. Co jednak ważne - zamiast wyniku 0:4, na zegarze pojawiło się 1:2, bo tuż przed przerwą, po dynamicznej akcji Dąbrowskiego, kontaktową bramkę zdobył Żebrowski.

Męska rozmowa w szatni zmobilizowała ekipę Kazimierza Bieli. W drugiej połowie gospodarze mieli wyraźną przewagę, lecz piłka nie lądowała w siatce. Znakomicie spisywał się krakowski golkiper, a naszym brakowało spokoju i sprytu pod bramką. W 32 min Dąbrowski nie wykorzystał nawet rzutu karnego, ale chwilę później zrehabilitował się technicznym strzałem i publiczność cieszyła się z remisu. Pogoniarze poszli za ciosem, kilka razy groźnie atakowali, ale to Gaszyńscy mieli więcej szczęścia. Zdobyli trzeciego gola po kolejnym szkolnym błędzie obrony. Znów rozpoczął się "pościg", czasu i szczęścia wystarczyło tylko na jedno trafienie.

Pogoń 04 Szczecin - Gaszyńscy Kraków 3:3 (1:2)

Bramki. Pogoń 04: Żebrowski dwie (20. i 36.), Dąbrowski (32.). Gaszyńscy: Wróbel (10.), Zając (19.), Salamon (34.).

Pogoń 04: Kubrak - Piasecki, Żebrowski, Jatczak, Celeban; Wydmuszek, Lewandowski, Sydor, Dąbrowski.

Pozostałe wyniki 20. kolejki: Clearex Chorzów - PA Nova Gliwice 5:8, Gazownik Wawelno - Hurtap Łęczyca 0:5, AZS Warszawa - GKS Tychy 6:1, Akademia Słowa Poznań - Grembach Zgierz 3:1, Kupczyk Kraków - Inpuls Siemianowice 7:1.

W środę Pogoń 04 rozegra zaległe spotkanie z AZS Warszawa (godz. 20, hala przy Twardowskiego).