Szermierka. Fechtowali na medal

Bardzo udany był pierwszy start w barwach nowego klubu dla częstochowskich szermierzy.

Nowy klub dla zawodników Towarzystwa Szermierczego "Kmicic" to także... Kmicic, tyle, że WLKS.

Towarzystwo Sportowe "Kmicic" połączyło się z Wiodącym Ludowym Klubem Sportowym "Kmicic" i pod jego nazwą występuje od początku lutego. - Zrobiliśmy to głównie ze względów organizacyjnych - tłumaczy Andrzej Zaguła z szermierczego Kmicica. - Dwa częstochowskie Kmicice były bowiem często ze sobą mylone i dochodziło do absurdalnych sytuacji, że nagrodę dla szermierzy odbierali przedstawiciele triatlonu. Jest też druga strona medalu: działaczy w częstochowskim sporcie jest coraz mniej, a większość klubów ledwie funkcjonuje.

Debiut nowego klubu wypadł podczas turnieju "Pierwszego Kroku Szermierczego", który odbył się w Mikołowie. W rywalizacji rocznika 1997-98 zwyciężyła Aleksandra Obońska, która w finałowej walce zdeklasowała Justynę Jagiełko z Pałacu Katowice, wygrywając 8:1. Obońska wygrała w turnieju wszystkie osiem walk. Młodą zawodniczkę wychwalali obserwujący turniej szkoleniowcy. Częstochowianka tydzień wcześniej zajęła piąta pozycję w prestiżowym turnieju Muszkieter Trophy w Gliwicach. Po świętach wielkanocnych czeka ją poważna próba w największym europejskich zawodach dla młodzieży Wratislavia Cup.

Najlepszy w swojej kategorii okazał się również Kacper Wyporkiewicz (rocznik 1995-96), dla którego był to pierwszy znaczący sukces. Dziewiąty w tej grupie był Adam Gajek. Na najniższym stopniu podium stanęła Paulina Merta w gronie szpadzistek rocznika 1995-96. Szósta była Paulina Trzepizur.