Bałtyk pokonał rezerwy Arki w derbowym meczu w IV lidze

Zwycięską bramkę dla Bałtyku zdobył Radosław Styn. Mecz został przerwany na kilka minut, bo chuligani Arki rzucali na boisko kamienie

- Mieliśmy przewagę, ale muszę przyznać, że drużyna Arki, która szykowana jest na Młodą Ekstraklasę pokazała się z dobrej strony - powiedział trener Bałtyku Jerzy Jastrzębowski. - Przykro, że mecz zakłócili chuligani, na szczęście nikt nie został ranny - dodał Jastrzębowski.

Bałtyk zachował pozycję lidera i głównego faworyta pomorskiej IV ligi. - No właśnie. Jesteśmy liderem i każdy będzie chciał nam utrzeć nosa. Będzie ciężko - mówi Jastrzębowski. Gdynianie wzmocnili skład. Mogli nawet przebierać w znanych zawodnikach, do środka pola wybrali Wojciecha Piętę, więc innego klubu musiał sobie szukać były I-ligowiec Rafał Kaczmarczyk (wybrał Orkan).

W innym ważnym meczu Olimpia Sztum przegrała u siebie z Orkanem Rumia 0:2. Tym samym odetchnął trener Orkana Jarosław Kotas. - Olimpii pomaga przedpołudniami Bobo Kaczmarek, asystent Leo Beenhakkera, będzie ciężko - mówił przed meczem Kotas. Orkan będzie gonił Bałtyk, zespołowi z Rumi nie wystarczy walka o miejsca 2.-5., które powinny dać grę w nowej III lidze (wchodzi reforma rozgrywek). - Nowa III liga to cel minimum, powalczymy o baraże o II ligę [zagra w nich zwycięzca - red.] - mówi Kotas. - W Rumi mamy znane nazwiska, ale kadra jest wąska i już drżę co będzie w razie kontuzji - dodaje Kotas. W Orkanie oprócz Kaczmarczyka zagrają m.in. Dawid Pomorski i Łukasz Pietroń, do I-ligowej Jagielloni Białystok odszedł natomiast Michał Renusz.

Wygrał także trzeci kandydat do zwycięstwa w lidze, Zatoka Puck. - Naszym celem jest nowa III liga, ale nie zrezygnujemy z pościgu za Bałtykiem - zapewnia trener Zatoki Adam Adamus, który ma pod swoją komendą liczną grupę znanych w regionie piłkarzy. Być może dołączy do nich Tomasz Unton, który trenuje z drużyną. Nowe twarze to także bramkarz Kamil Biecke i Adrian Stępień (Górnik Łęczna, Arka Gdynia). Adamus trenuje także swojego syna Błażeja. - To trochę niezręczna sytuacja, ale na razie radzimy sobie bezkonfliktowo. Obaj się staramy, żeby jeden nie przyniósł drugiemu wstydu - tłumaczy Adamus.

Wyniki 18. kolejki IV ligi: Bałtyk Gdynia - Arka II Gdynia 1:0, Olimpia Sztum - Orkan Rumia 0:2, Czarni Pruszcz Gdański - Lechia II Gdańsk 0:4, Gryf Wejherowo - TKP Tczew 3:0, Brda Przechlewo - Gryf Słupsk 4:2, Orzeł Trąbki Wielkie - Polonez Bobrowniki 4:0, Orlęta Reda - Bytovia 1:0, Zatoka Puck - Powiśle Dzierzgoń 3:0, Huragan Przodkowo - Czarni Czarne (przełożony).