Olimpia na ligę poczeka jeszcze tydzień

Słaba runda jesienna w wykonaniu piłkarzy Olimpii oznaczała tylko jedno, w Elblągu szykują się spore zmiany

Działacze zapowiadali, że sprowadzą zawodników ze znanymi nazwiskami z I i II ligi. Mówiło się o przyjściu Rafała Szweda czy Rafała Kaczmarczyka, ale ostatecznie na Agrikoli zagrają mniej doświadczeni piłkarze. Tomasz Wichniarek był chyba jedynym szkoleniowcem, który w trakcie zimowej przerwy w kontrolnych spotkaniach sprawdził około 30 zawodników!

Nowy skład zapowiada pogoń za drużynami zajmującymi obecnie pozycje gwarantujące udział w przyszłym sezonie w nowo utworzonej drugiej lidze.

- Nie mam rozeznania na temat piłkarzy w województwie warmińsko-mazurskim, dlatego chciałem przekonać się o ich umiejętnościach na własne oczy - mówi trener z Elbląga. - W dalszym ciągu uważam, że nasza ławka jest trochę za krótka. Chciałem mieć w drużynie przynajmniej jednego doświadczonego zawodnika, ale niestety nie udało się.

W ten weekend elblążanie nie wybiegną na ligowe boiska, bo z rozgrywek wycofała się Drwęca NML. Wolny czas część piłkarzy spędzi na leczeniu kontuzji, których ostatnio nie brakuje w Olimpii. Na urazy narzekają bowiem: Andrzej Szyszko, Andrzej Trzeszczotko, Arkadiusz Koprucki oraz Anton Kolosov.

W sobotę pozostali zawodnicy zagrają sparing z Rodłem Kwidzyn.

Skład Olimpii

bramkarze: Krzysztof Hyz, Andrzej Szyszko, Konrad Wilczyński

obrońcy: Rafał Anuszek, Arkadiusz Koprucki, Mateusz Bogdanowicz, Tomasz Sambor, Artur Kowalczyk, Andrzej Treszczotko

pomocnicy: Łukasz Wróblewski, Rafał Lepka, Mateusz Ptaszyński, Michał Chmielecki, Mateusz Roszak, Kamil Kopycki, Anton Kolosov, Paweł Nowacki

napastnicy: Piotr Trafarski, Michał Tomczyk, Damian Sędziak, Maciej Zając, Krzysztof Biegański

przyszli: Ptaszyński (Zatoka Braniewo), Kowalczyk (Kotwica Kołobrzeg), Treszczotko (Cresovia Siemiatycze), Chmielecki, Sędziak (obydwaj Tur Turek), Nowacki (Polonia Warszawa, w trakcie załatwiania), Zając (z drużyny juniorów), Biegański (Unia Janikowo), Kolosov (Ukraina - w trakcie załatwiania)

odeszli: Wojciech Kitowski (wyjazd na studia), Adrian Fedoruk (Lechia Gdańsk), Daniel Ciesielski (Olimpia Sztum), Tobiasz Jarentowski (prawdopodobnie Wierzyca Pelpin), Sławomir Mazurkiewicz (Górnik Łęczna), Marcin Sierechan (ZKS Olimpia bądź Concordia Elbląg), Adam Niedźwiedzki (powrót do drużyny juniorów), Ernest Matusewicz

Terminarz Olimpii

15 marca - Drwęca NML - Olimpia (2:1) - walkower dla Olimpii

22 marca - Olimpia - Mazowsze Grójec (1:3)

29 marca - Nadnarwianka Pułtusk - Olimpia (0:0)

5 kwiecień - Olimpia - Świt NDM (1:4)

12 kwietnia - Stal Głowno - Olimpia (1:2)

19 kwietnia - Olimpia - Wigry (1:2)

26 kwiecień - Sokół Aleksandrów Łódzki - Olimpia (0:0)

30 kwietnia - Olimpia - OKS 1945 (1:2)

3/4 maja - Dolcan Ząbki - Olimpia (2:0)

10 maja - Olimpia - Radomiak (0:3)

17/18 maja - Ruch WM - Olimpia (1:0)

24-25 maja - SMS Łódź - Olimpia (1:0)

31 maja - Olimpia - Orzeł Kolno (4:2)

7 czerwca - Warmia Grajewo - Olimpia (1:3)

14 czerwca - Olimpia - Concordia Piotrków Tryb. (2:1)