Sukcesy UMCS w snowboardzie

Reprezentacja UMCS zdobyła trzy złote medale na Mistrzostwach Polski Szkół Wyższych w Snowboardzie. - To historyczne wydarzenie w lubelskim środowisku snowboardowym - mówi Jerzy Czerwiński, trener i zawodnik złotej drużyny.

Na stokach zakopiańskiej Harendy odbyły się XXV Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych w Snowboardzie z udziałem 141 kobiet i 194 mężczyzn reprezentujących 40 szkół wyższych. Reprezentantki UMCS: Olga Czerwińska, Maja Mościcka i Anna Krzyżanowska zdobyły złote medale w klasyfikacji generalnej i klasyfikacji uniwersytetów. Pokonały uczelnie, w których występowały kadrowiczki. Indywidualnie Olga Czerwińska zdobyła srebrny medal w klasyfikacji uniwersytetów, a Maja Mościcka brązowy.

Złoty medal w klasyfikacji uniwersytetów wywalczyła też reprezentacja mężczyzn w składzie: Jerzy Czerwiński (trener-zawodnik), Bartek Grzechnik i Paweł Łukowski. Bartek Grzechnik zdobył też indywidualnie brązowy medal w klasyfikacji uniwersytetów. - Już w zeszłym sezonie męskiej reprezentacji UMCS udało się wznieść na wyżyny i wywalczyć złoty medal w klasyfikacji drużynowej uniwersytetów - mówi Jerzy Czerwiński. - W tym sezonie taki wynik wydawał się niemożliwy do osiągnięcia, konkurencja się wzmocniła, a wśród rywalizujących panów nie brakowało zawodników z kadry Polski. Mimo to udało się powtórzyć zeszłoroczny sukces i także na tych mistrzostwach wywalczyć złoto w klasyfikacji uniwersytetów.