Czystka w Chelsea?

Roman Abramowicz właściciel londyńskiej Chelsea zamierza pozbyć się z klubu co najmniej dziesięciu zawodników. Na liście są już takie gwiazdy jak Didier Drogba czy Frank Lampard - donosi Daily Mirror

Komentarz na blogu Michała Pola

Właściciel klubu jest wściekły po porażce w Pucharze Anglii z drugoligowym Barnsley. Drużyna z Londynu poniosła również prestiżową porażkę podczas finału Pucharu Ligi, kiedy uległa lokalnemu rywalowi Tottenhamowi. Jednak nawet jeśli Grant zostanie zwolniony, nie przestanie pracować w Chelsea, ale wróci do swojej poprzedniej funkcji czyli dyrektora sportowego.

Zdaniem dziennikarzy mocno zmieni się też kadra zespołu. Chelsea mogą opuścić dwie gwiazdy - Didier Drogba i Frank Lampard. Napastnika z WKŚ chętnie widziałyby u siebie Real Madryt i Milan, Lampardem interesują się Barcelona i Juventus.

Czystka dotknie też innych zawodników. Rezerwowy bramkarz Carlo Cudicini, który kilkakrotnie godnie zastępował Petra Cecha popełnił fatalny błąd podczas meczu z Barnsley, w wyniku czego Chelsea przegrała 0:1. Władze klubu nie są też zadowolone z Florenta Maloudy, za którego rok temu zapłacono Lyonowi 14 milionów funtów.

Ponadto z klubu mogą odejść Juliano Belletti, Claudio Pizarro, Steve Sidwell oraz Tal Ben Haim, którzy nie byli w stanie przebić się do podstawowego składu Chelsea. Również Andrij Szewczenko pozyskany z AC Milan za 30.9 miliona funtów miałby przenieść się za ocean do MLS.