Medal młodej olsztynianki

Polscy taekwondziści w miniony weekend uczestniczyli w międzynarodowym turnieju w Niemczech, gdzie wywalczyli dwa brązowe krążki. W kategorii juniorów na najwyższym stopniu podium stanęła Agnieszka Benedict, z AZS UWM

Z kolei w seniorach już po pierwszym pojedynku odpadł Grzegorz Babynko. Lepiej zaprezentował się Aleksander Rychlik, który zwyciężył dwie walki, natomiast w kolejnej musiał uznać wyższość rywala.

- W Niemczech zjawiła się cała europejska czołówka - mówi Marcin Chorzelewski, szkoleniowiec reprezentacji. - Po raz pierwszy mieliśmy do czynienia z naliczaniem punktów elektronicznie. Początkowo nie mogliśmy się do tego przyzwyczaić, bo trzeba trochę zmienić technikę uderzeń. Później było zdecydowanie lepiej. W następny poniedziałek 14 zawodników rozpocznie zgrupowanie.

W połowie kwietnia w Rzymie odbędą się mistrzostwa Europy seniorów, tydzień później nasi taekwondziści rywalizować będą o laury na arenie krajowej.

Co prawda na tegoroczne igrzyska olimpijskie nie zakwalifikował się żaden z polskich zawodników, ale do Pekinu w charakterze sędziego pojedzie Dariusz Nowicki, szkoleniowiec AZS UWM i zarazem psycholog sportu.