I liga piłkarzy ręcznych: Wisła już nieostatnia

Po drugiej z rzędu wygranej podopieczni Adama Węgrzynowskiego z Wisły Sandomierz opuścili ostatnią lokatę w tabeli.

Viret Zawiercie - Wisła Sandomierz 23:25 (11:12)

Wisła: Serafin, Polit - Karbownik 10, Ogrodnik 4, Kuroś 4, Kubisztal 4, Dusak 2, Gąsior 1, Pawelczyk, Szklarski, Szczerba, Ćwik, Werstler, Kutek.

Viret należy do ulubionych przeciwników Wisły. Sandomierzanie wygrali z nim ostatnich pięć spotkań. Kolejne nie przyszło łatwo. W 22. minucie gospodarze wygrywali już 11:7, ale dzięki lepszej grze Wisły w obronie nie trafili już przed przerwą ani razu. Nie zrezygnowali jednak i jeszcze w 52. minucie prowadzili 22:21. Znów przebudziła się defensywa gości - dała się pokonać tylko raz, a dobrze radzący sobie przez cały mecz Piotr Serafin w ostatnich sekundach obronił nawet rzut karny.

Żagiew Dzierżoniów - Vive II Kielce 24:34 (11:15)

Vive: Czopek, B. Pawlak - Zydroń 11, Łucak 7, Cioban 7, Ł. Pawlak 5, Smołuch 2, Misiewicz 1, Juszczyk 1, Fiutek, Kubillas, Kwiatkowski.

Podopiecznym Tomasza Strząbały wyszedł rewanż za porażkę w pierwszej rundzie w Kielcach. Zaczęli znakomicie - od pięciu bramek z rzędu na otwarcie - i choć gospodarze szybko złapali rytm (5:6), to jeszcze przed przerwą ponownie odskoczyli. Nie przeszkadzała kielczanom brutalna gra siódemki z Dzierżoniowa (3 czerwone kartki), bo spokojnie powiększali przewagę - po 40 minutach było już 24:18. Nie do zatrzymania byli skrzydłowi - doświadczony Wojciech Zydron, i nieomylny (100 proc. skuteczności) debiutant Jakub Łucak.

Pozostałe wyniki 15. kolejki:

Stal Mielec - AZS Katowice 44:35 (24:17),

AZS Politechnika Radomska - Norgips Gwardia Opole 33:32,

MTS Chrzanów - NMC Powen Zabrze 27:28.

II liga: remis KSSPR

Gospodarzom z Bytomia udało się obronić punkt, mimo że na ostatnią akcję mieli zaledwie 20 sekund.

MOSM Bytom - KSSPR Końskie 30:30 (12:16)

KSSPR: Pająk - R. Napierała 8, Bąk 6, R. Przybylski 5, Pałka 4, P. Kosma 3, Majchrzak 2, Miśta 2, Byczkowski, Kowal, P. Zając.

Unia Tarnów - Polonica Kielce 38:27 (19:12)

Polonica: Łęski - Adamczyk 10, Adach 5, Jankowski 4, Wiórkiewicz 3, Glita 2, Kluz 1, R. Kubiec 1, Janiszewski 1, Jedliński, M. Kutwin, Pluta, Jaszczuk, Nawrocki.

Kusy Kraków - Sokół Końskie 34:26 (14:15)