Siatkarskie derby dla Hajnówki

W derbowym pojedynku województwa podlaskiego na koniec rundy zasadniczej II ligi Pronar Hajnówka wygrał u siebie 3:1 ze Ślepskiem Augustów.

Wynik ten, a też rozstrzygnięcia w pozostałych spotkaniach sprawiły, że hajnowianie przystąpią do rywalizacji play-off z pierwszego miejsca, a augustowianie z trzeciego.

Dla Pronaru, aby zachować pozycję lidera, wystarczył punkt, czyli wygrać dwa sety. Uczynili to już po dwóch pierwszych odsłonach pojedynku, a augustowianie specjalnie im w tym nie przeszkadzali, wystawiając trochę eksperymentalny skład. Na boisku w ogóle nie pojawili się Jakub Korpak, Sławomir Gołębski i grający trener Adam Aleksandrowicz. Natomiast podstawowy rozgrywający Jacek Malczewski zagrał jako libero.

- Spodziewaliśmy się, że z Pronarem zagramy w drugiej rundzie play-off i nie chcieliśmy pokazać wszystkich swoich atutów - żartuje Antoni Kolasiński, drugi trener Slepska. - Dzięki wygranej Wilgi Garwolin z rezerwami AZS-u Olsztyn zachowaliśmy trzecie miejsce, tak jak chcieliśmy.

Z kolei trener Pronaru Paweł Blomberg po wygraniu dwóch setów zaczął robić zmiany w podstawowym składzie, wskutek czego w trzecim starciu górą byli goście.

- Zdobyliśmy punkt, o który nam chodziło i trener mógł trochę pozmieniać ustawienia - tłumaczy Eugeniusz Saczko, wiceprezes klubu.

Za trzy tygodnie nasze zespoły przystąpią do rywalizacji play-off. Ślepsk rozpocznie od dwóch meczów wyjazdowych z Pekpolem Ostrołęka, a Pronar u siebie dwa razy zmierzy się z Wilgą Garwolin. Rywalizacja będzie się toczyć do trzech wygranych.

Pronar Hajnówka - Ślepsk Augustów 3:1

Sety : 25:18, 25:21, 19:25, 25:21.

Pronar : Woroniecki, Jaskulski, Staniewski, Wójcik, Niemiec, Giundo, Knasiecki (libero) oraz Zrajkowski, Skrzypkowski, Szczepanik, Saczko, Żyliński.

Ślepsk : Augustynowicz, Rudzewicz, Babińczuk, Bartoszewicz, Roszkowski, Netter, Malczewski (libero) oraz Szlejter.

Inne wyniki 18. kolejki : Armat Kozienice - Ósemka Siedlce 1:3, GTS Gdańsk - Pekpol Ostrołęka 1:3, Wilga Garwolin - AZS II Olsztyn 3:2, WTS Warka - Legia Warszawa 0:3.

Tabela II ligi

1.Pronar Hajnówka 18 48 51:14

3. Ślepsk Augustów 18 30 41:31

Cztery pierwsze zespoły będą walczyć o awans do I ligi, a ostatnie cztery o utrzymanie.