Lekarze lubią debla

Cztery tytuły mistrzowskie przywieźli ze Stalowej Woli lubelscy lekarze grający w tenisa

Panie wystąpiły w trzech finałach Halowych Mistrzostw Polski Lekarzy, które zakończyły się w niedzielę. Jadwidze Łodziak-Tęczy i Halinie Marmurowskiej-Michałowskiej z Lublina nie powiodło się w grze pojedynczej. Obie przegrały swoje mecze. Ale już w trzeciej próbie - tym razem w deblu - pani Halina była nie do pokonania i w grze decydującej o mistrzostwie oddała tylko trzy gemy.

Panowie również w deblu radzili sobie lepiej. Andrzej Semczuk z Lublina i Józef Szafranek z Chełma triumfowali z finałach gier podwójnych w swoich kategoriach. Ale Szafranek do jednego pucharu dorzucił jeszcze drugi - w grze pojedynczej, choć zdobył go bez walki - walkowerem. Semczukowi sztuka ta się nie powiodła, ale stoczył twardy bój i decydujące punkty oddał dopiero w tie-breaku.

Wyniki finałów: Kobiety: poniżej 40 lat: Joanna Gałuszka-Garnuszek - Jadwiga Łodziak-Tęcza 6:0, 6:1; powyżej 40 lat: Renata Banaś-Samson - Halina Marmurowska-Michałowska 6:0, 6:3; gra podwójna: Renata Banaś-Samson/Halina Marmurowska-Michałowska - Joanna Gałuszka-Garnuszek/Bożena Wodka-Micał 6:4, 6:1. Mężczyźni: +35: Alfred Micał - Andrzej Semczuk 6:4, 7:6; +60: Józef Szafranek - Janusz Malarski walkower; gra podwójna: -45: Andrzej Semczuk/Sławomir Stawicki - Jan Kasprzyk/Alfred Micał 6:0, 6:1; 55-65: Piotr Kołodziej/Józef Szafranek - Andrzej Chmura/Janusz Malarski walkower.