Kontrolnie z Arką Gdynia

Dziewiąty sparing w tym roku rozegrają we wtorek piłkarze trzecioligowego OKS 1945. Olsztynianie na wyjeździe zmierzą się z grającą na zapleczu ekstraklasy Arką Gdynia

Rywale podopiecznych Andrzeja Nakielskiego po rundzie jesiennej plasują się na czwartym miejscu w tabeli, tracąc do lidera z Wrocławia zaledwie trzy punkty. W drużynie z Trójmiasta od sezonu 2005/2006 występuje wychowanek olsztyńskiego Stomilu - Norbert Witkowski, który walczy o pierwszy skład z Andrzejem Bledzewskim.

Ostatni kontrolny mecz ekipa z Warmii i Mazur rozegrała 23 lutego w Łowiczu, gdzie uległa miejscowemu Pelikanowi 0:2. Nasi zawodnicy po przygotowaniach motorycznych od pewnego czasu mają jedynie zajęcia typowo piłkarskie. Do Trójmiasta na pewno nie pojedzie Paweł Alancewicz, który czeka na zabieg kolana. Urazu doznał podczas spotkania z młodzieżowcami Lecha na zgrupowaniu w Kołobrzegu. Zabraknie także lekko kontuzjowanego Pawła Podhorodeckiego.

Dobrą wiadomością dla kibiców trzecioligowca jest fakt, że na boisko wraca Paweł Łukasik, który jeszcze w rundzie jesiennej zerwał mięsień czworogłowy.

Przez kilka dni z zespołem nie trenował Daniel Michałowski, bo wraz reprezentacją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego przebywał we Wrocławiu na turnieju halowym.

Dla gdynian będzie to ostatni sprawdzian przed wznowieniem rywalizacji w drugiej lidze. Mecz zostanie rozegrany przy sztucznym oświetleniu (o godz. 17), podobnie jak inauguracyjne wyjazdowe spotkanie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (15 marca). Piłkarzy OKS czeka jeszcze sparing z czwartoligowym Huraganem Morąg, który zaplanowano na najbliższy weekend.

Sparingi OKS *

Korona Ostrołęka - OKS 0:5 (Żurawel, Suchocki, Zakierski, Prusik, Graczyk)

Granica Kętrzyn - OKS 0:10 (Łukaszewski 3, Alancewicz 2, Różowicz 2, Aziewicz, Michałowski, Suchocki)

Jagiellonia Białystok - OKS 1:3 (Szypulski, Spychała, Zakierski)

Polonia Warszawa - OKS 3:4 (Mielewczyk, Graczyk, Alancewicz, Łukaszewski)

Lech Poznań (ME) - OKS 1:1 (Podhorodecki)

Kotwica Kołobrzeg - OKS 2:2 (Różowicz, Aziewicz) Lechia Gdańsk - OKS 4:2 (Suchocki, Spychała)

Pelikan Łowicz - OKS 2:0

* mecze od stycznia 2008 roku