Sport w skrócie

LEKKOATLETYKA

Generalny sprawdzian

Bożena Łukasik z ZTE Radom zajęła drugie miejsce w biegu na 400 m podczas międzynarodowego mityngu rozegranego w Chemnitz. Radomianka czasem 54,78 s uległa Christy Ekpukpon z Nigerii (51,75 s), a wyprzedziła Niemkę Wiebke Ullmann (55,16 s). Występ w Chemnitz był generalnym sprawdzianem podopiecznej Leszka Trzosa przed halowymi mistrzostwami świata, które już w najbliższy weekend odbędą się w Walencji. Łukasik razem z Agnieszką Karpiesiuk (AZS AWFiS Gdańsk), Jolantą Wójcik (AZS AWF Kraków) i Małgorzatą Pskit (AZS AWF Wrocław) pobiegnie w sztafecie 4x400 m.

ZAPASY

Kolejne sukcesy klasyków

Pięć miejsc na podium wywalczyli reprezentanci klubów z regionu radomskiego podczas Pucharu Polski kadetów w stylu klasycznym rozegranego w Zamościu. W klasyfikacji drużynowej Olimpijczyk Radom zajął piąte miejsce.

Pierwsze miejsce w kategorii 100 kg zajął Michał Orzechowski z Olimpijczyka. Drugi w wadze do 63 kg był kolega klubowy Orzechowskiego - Denis Majewski, a na najniższym stopniu podium stanęli Adrian Madej (42 kg) i Michał Kośla (50 kg). Trzecie miejsce w kategorii 58 kg przypadło także reprezentantowi Orlika Wierzbica Kamilowi Smorongiewiczowi. W wadze do 85 kg odpowiednio szóste i siódme miejsce zajęli Maciej Groński (RTZ Radom) i Jakub Rywacki (Orlik). W Zamościu w kategorii 69 kg triumfował uczeń radomskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Krzysztof Przybysz, który reprezentuje barwy Warmii Lidzbark Warmiński.

Tymczasem w Brzegu Dolnym odbyły się mistrzostwa Polski kadetek. W kategorii 60 kg brązowy medal wywalczyła Agnieszka Lis z Orlika Wierzbica.

TENIS STOŁOWY

Piasta i Komisarczyk po raz drugi

Mariusz Piasta wśród seniorów i Ryszard Komisarczyk wśród weteranów triumfowali podczas drugiego turnieju z cyklu Grand Prix Radomia. Piasta w finale pokonał Janusza Zbroję 3:2. W meczu o trzecie miejsce Kamil Nalewajko po zaciętym pojedynku wygrał z Wiesławem Mrozem także 3:2. Natomiast zwycięstwo w kategorii weteranów podobnie jak w pierwszym turnieju cyklu Komisarczyk zapewnił sobie, wygrywając z Tomaszem Mazierskim 3:1. W małym finale debiutujący w rozgrywkach Krzysztof Duda ograł niespodziewanie Sławomira Sulisa 3:0. Trzeci turniej z cyklu Grand Prix zostanie rozegrany 14 marca.

Wyniki:

SENIORZY: ćwierćfinały: Janusz Zbroja - Krzysztof Witerski 3:0, Wiesław Mróz - Artur Moroz 3:1, Mariusz Piasta - Mariusz Irasiak 3:0, Kamil Nalewajko - Tomasz Sobczyk 3:2, półfinały: Zbroja - Mróz 3:2, Piasta - Nalewajko 3:1, finał: Piasta - Zbroja 3:2, mecz o 3. miejsce: Nalewajko - Mróz 3:2, mecz o 5. miejsce: Sobczyk - Witerski 3:2;

WETERANI: ćwierćfinały: Tomasz Mazierski - Andrzej Łabądź 3:1, Sławomir Sulis - Ryszard Kruk 3:1, Ryszard Komisarczyk - Jerzy Kiedrowicz 3:0, Krzysztof Duda - Bogdan Wróbel 3:0, półfinały: Mazierski - Sulis 3:1, Komisarczyk - Duda 3:0, finał: Komisarczyk - Mazierski 3:1, mecz o 3. miejsce: Duda - Sulis 3:0, mecz o 5. miejsce: Kiedrowicz - Kruk 3:2.