Szczypiornistki Truso walczą o złoty medal

Zawodniczki z Elbląga rywalizują w mistrzostwach Polski juniorek, które rozgrywane są w Szczecinie

W turnieju bierze udział osiem drużyn, podzielonych na dwie grupy. Truso swoje pierwsze spotkanie rozegrało już w środę (z Samborem Tczew, zakończyło się po zamknięciu tego wydania "Gazety"), w czwartek o godz. 17.30 zmierzy się z Pogonią Handball Szczecin, a w piątek zagra z AZS AWFiS Gdańsk (ten mecz również o godz. 17.30).

W drugiej grupie znajdują się Finepharm Jelenia Góra, Jutrzenka Płock, Beskid I Nowy Sącz oraz KKS Kielce.

Na weekend zaplanowano spotkania o miejsca 5-8 oraz półfinałowe. W niedzielę odbędą się pojedynki o siódmą, piątą, trzecią, jak i o pierwszą pozycję. Zakończenie turnieju w niedzielę.

Dwie szczypiornistki Truso, biorące obecnie udział w turnieju w Szczecinie, mają także szansę na zabłyśnięcie w reprezentacji Polski juniorek. Trener Adam Pecold po raz kolejny powołał do kadry Ewelinę Ocalewicz, a wśród rezerwowych znalazła się Marta Karwecka.

Ze Szczypiorniaka do reprezentacji

Marek Daćko, wychowanek Szczypiorniaka Olsztyn, a obecnie zawodnik Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku, został powołany do reprezentacji juniorów prowadzonej przez Wojciecha Nowińskiego. Zawodnik weźmie udział w turnieju w Malborku (19-21 marca), który ma być przetarciem drużyny przed tegorocznymi mistrzostwami Europy juniorów.

Wśród powołanych znajduje się także Tymon Trojański, wychowanek Truso Elbląg (obecnie SMS Gdańsk).