Sporty samolotowe. Przybywa imprez na lotnisku w Rudnikach

Działacze Aeroklubu Częstochowskiego mają ciekawe plany na sezon 2008. Coś dla siebie znajdą miłośnicy szybownictwa, sportów samolotowych oraz modelarstwa.

- Chociaż mamy końcówkę lutego, na lotnisku jest spory ruch - mówi członek zarządu ACz Michał Braszczyński. - Powoli przygotowujemy się do sezonu, mechanicy działają w hangarach, staramy się pracować na najwyższych obrotach. W kalendarzu imprez na 2008 rok w porównaniu z ubiegłymi latami przybyło trochę imprez, zatem wydaje mi się, że miłośnicy sportów lotniczych nie będą zawiedzeni.

Nowością będą organizowane we wrześniu zawody samolotowe poświęcone pamięci tragicznie zmarłego członka zarządu Aeroklubu Częstochowskiego Piotra Sikorskiego. W czasie wakacji zaplanowano sporo imprez modelarskich. W czasie Memoriału im. Zdzisława Szajewskiego i Jerzego Ostrowskiego odbędą się pokazy makiet samolotów gigantów startujących w klasie Europa Star Cup. Także w czasie wakacji na lotnisku w Rudnikach odbędą się szybowcowe mistrzostwa Polski, krajowe zawody szybowcowe, mistrzostwa Polski makiet latających na uwięzi oraz modelarski Puchar Polski.

- Cały czas trwają też zajęcia szkoleniowe - mówi prezes ACz Włodzimierz Skalik. - Zainteresowani mogą się zgłaszać na nowe szkolenia lotnicze do licencji pilota samolotowego i szybowcowego oraz świadectwa kwalifikacji pilota samolotu ultralekkiego. Nowością będzie także szkolenie spadochronowe. Chętni mogą kontaktować się z nami telefonicznie 034 327 97 55 lub też w każdą środę od 14.30 do 17 udać się na spotkanie z instruktorem na ul. POW 4, który odpowie na wszelkie pytania.