Flota Świnoujście: prezes spokojny, piłkarze rozstrzelani

III LIGA PIŁKARSKA. W tym tygodniu spodziewana jest decyzja Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie ukarania walkowerami Flotę. Przedstawiciele świnoujskiego klubu dostarczyli ostatnie dokumenty i przedstawiali swoje racje działaczom KPZPN, który nadzoruje rozgrywki III ligi.

Choć nad klubem zawisło widmo spadku z pozycji lidera na ostatnie miejsce tabeli, zespół intensywnie przygotowuje się do wiosennej rundy rozgrywek. W piątek, na własnym boisku, wyspiarze pokonali Polonię Płoty 4:1. Trener Petr Nemec wystawił do gry eksperymentalny skład. Zagrało ośmiu nowych, dopiero testowanych zawodników. Mimo to lider tabeli III ligi wygląda już na w pełni zgraną drużynę.

Zawodnicy przygotowują się do ligi solidnie, ale w rozmowach poza boiskiem wyczuwalna jest niepewność i oczekiwanie na decyzję w Bydgoszczy.

- Byłaby to wielka niesprawiedliwość. Na pewno kara, którą grozi Flocie związek, jest nieadekwatna w stosunku do przewinienia - powiedział "Gazecie" Edward Rozwałka, prezes świnoujskiego klubu.

Kilka dni temu uczestniczył w rozmowach w KPZPN. Z zawodu prawnik - Rozwałka - nie ma wątpliwości: - Zawodnicy nie powinni być karani za urzędnicze niedopatrzenia.

Przypomnijmy, że chodzi o 11 meczów, w których wystąpił Kadi Kazadi. Jesienią Straż Graniczna zatrzymała go za bezprawne przebywanie na terenie Polski. Część klubów wniosła protest do organizatora rozgrywek i Flocie grozi unieważnienie wszystkich meczów z jego udziałem. Drużyna - zamiast grać o awans - stanęłaby w obliczu degradacji. Jaka będzie ostateczna decyzja związku?

- Jestem spokojny - odpowiada prezes Rozwałka.

Decyzję najprawdopodobniej poznamy już dziś lub w czwartek.

Sparingi trzecioligowców

Ostatnie wyniki zachodniopomorskich zespołów, które przygotowują się do rundy wiosennej (początek 22 marca): Flota - Polonia Płoty 4:1, KP Police - Dąb Dębno 3:1, Kotwica Kołobrzeg - Sława Sławno 0:3, Rega Trzebiatów - Victoria Koronowo 2:1, KP Police - Victoria Przecław 2:1. W najbliższych dniach Flota ma wyjechać na zgrupowanie do Niemiec, pozostałe nasze zespoły będą trenować u siebie.