Polski rekord w Lidze Mistrzów

Aż sześciu Polaków jest w kadrach zespołów, które zagrają w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Tak dużo nie było ich nigdy, ale pewni gry są tylko Artur Boruc i Michał Żewłakow.

Michał Żewłakow: Nie jesteśmy bez szans

Oprócz nich w kadrach są także Jerzy Dudek (Real), Tomasz Kuszczak (Manchester United), Łukasz Fabiański (Arsenal), Przemysław Kaźmierczak (Porto).

Kuszczak lepszy od Van der Sara

Boruc jest rekordzistą pod względem liczby występów w tym sezonie wśród polskich piłkarzy. Zagrał 540 minut, czyli we wszystkich sześciu meczach grupowych Celticu.

W pięciu meczach wystąpił natomiast Tomasz Kuszczak (dwa razy wchodził na boisko jako zmiennik). Zaliczył więcej minut na boisku (324) niż numer jeden w Manchesterze United - Edwin van der Sar.

W pięciu meczach zagrał także Żewłakow, który zaliczył w sumie 375 minut na boisku.

Przemysław Kaźmierczak zagrał raz. W przegranym 1:4 meczu z Liverpoolem na Anfield Road Polak z Porto wyszedł w podstawowej jedenastce i został zmieniony w 65. minucie.

Dudek i Fabiański wciąż czekają na pierwszy występ w tym sezonie Champions League. W meczach 1/8 finału obaj usiądą na ławce rezerwowych.

Ilu Polaków w ćwierćfinale

Wraca Liga Mistrzów - zapowiedź meczów 1/8 finału

Z Polaków największe szanse na awans do ćwierćfinałów ma Tomasz Kuszczak (Man Untied gra z Olympique Marsylia) i Kaźmierczak (Porto kontra Schalke). Zespoły Boruca (Celtic - Barcelona) i Żewłakowa (Olympiakos - Chelsea) sprawiłyby ogromne sensacje, gdyby wyeliminowały faworytów.

Za to wyrównana rywalizacja czeka zespoły Fabiańskiego (Arsenal z Milanem) i Dudka (Real gra z Romą).

Kto pragnie Ligi Mistrzów

Liczba

24

 

tyle meczów w LM zagrał Michał Żewłakow. Jeśli obrońca Olympiakosu zagra w obu meczach z Chelsea, zrówna się pod względem występów z Krzysztofem Warzychą. Z Polaków więcej meczów zagrał tylko Jerzy Dudek - 44.

1077

 

dni minęło od ostatniego polskiego gola w Lidze Mistrzów. 9 marca 2005 Jacek Krzynówek zdobył bramkę dla Bayeru Leverkusen w meczu z Liverpoolem.

Kto wygra Ligę Mistrzów?