Pierwsza wygrana Cracovii na Cyprze

Cracovia wygrała z Crveną Zvezdą Belgrad 2:1 w trzecim sparingu na Cyprze po bramkach Arkadiusza Barana i Łukasza Szczoczarza

Crvena wystawiła rezerwowy skład. Dzień wcześniej pierwsza jedenastka pokonała armeński FK Banants Erewań 6:0. W serbskim zespole nie zagrali m.in. Grzegorz Bronowicki, Nenad Jestrović i Segundo Castillo.

Wydarzeniem dnia była jednak nie sama wygrana, ale zmiana ustawienia zespołu. Cracovia zagrała systemem 4-4-2, po raz pierwszy po półtora roku, gdy zespół objął Stefan Majewski. Ponoć jest to efektem rozmów piłkarzy ze szkoleniowcem.

Do łask wrócił Krzysztof Radwański, który zagrał na lewej obronie. W środku boiska zabrakło Dariusza Kłusa, a Węgier Arpad Majoros ze środka wrócił na lewą pomoc.

Cracovia prowadziła po indywidualnej akcji i uderzeniu z 17 m Barana. Był to jedyny celny strzał w pierwszej części spotkania. Crvena wyrównała z rzutu karnego, podyktowanego za zagranie ręką. Wynik ustalił rezerwowy Szczoczarz, który przelobował serbskiego bramkarza.

Wynik ustalił Szczoczarz lobując serbskiego bramkarza, który wcześniej wyszedł pod linię pola karnego i przegrał pojedynek z Pawłem Nowakiem. lczak, Radwański - Bojarski, Baran, Nowak, Majoros - Moskała, Dudzic.

Bramki dla Cracovii: Baran (31.), Szczoczarz (81.).

Cracovia: Cabaj - Kulig (65. Wacek), Tupalski, Polczak (60. Karwan), Radwański - Bojarski (75. Szwajdych), Baran, Nowak, Majoros (46. Kostrubała) - Moskała, Dudzic (65. Szczoczarz).