Siatkarska młodzież rusza po medale

Juniorzy i juniorki z naszego województwa zaczynają dziś rozgrywki w ćwierćfinałach mistrzostw Polski. Za dwa tygodnie do walki staną kadeci i kadetki.

W najlepszym położeniu są juniorki UMKS-u Łańcut, które turniej ćwierćfinałowy rozegrają we własnej hali. Ich rywalkami będą zespoły UKS-u 179 Łódź, Wisły Kraków i MUKS-u Piątki Sandomierz. Z kolei juniorki Stali Mielec zagrają w Łodzi z gospodyniami UKS-em SMS Łódź, MKS-em Neptun Końskie i MUKS-em Poprad Nowy Sącz.

Dwie najlepsze juniorskie drużyny z Podkarpacia o awans do półfinałów walczyć będą w Kielcach i Andrychowie. W Kielcach zagrają juniorzy AKS-u Resovia, a ich rywalami będzie Fart Kielce, EKS Skra Bełchatów i UMKS Kęczanin Kęty. Natomiast w Andrychowie w zmaganiach udział wezmą juniorzy Błękitnych Ropczyce, którzy za rywali będą mieli MKS Andrychów, Wifamę Łódź i UKS Gump Ostrowiec Świętokrzyski.

Dwa tygodnie później zmagania rozpoczną natomiast kadeci i kadetki. Wśród dziewcząt do ćwierćfinałowych rozgrywek awansowały zespoły MKS-u V LO Rzeszów i KPSK Stali Mielec. Rzeszowianki w Kielcach zmierzą się z SL Salosem Cortile, MUKS-em Dargfil Tomaszów Mazowiecki i MKS-em Pogonią Proszowice. Mielczanki z kolei zagrają w Myślenicach z Dalinem, Mazowią Rawa Mazowiecka i MUKS-em Piątka Sandomierz.

Wśród kadetów natomiast najlepsze na Podkarpaciu okazały się dwa zespoły AKS-u Resovia. Pierwszy zespół będzie gospodarzem turnieju, a za rywali będzie miał takie drużyny, jak: MKS Bzura Ozorków, UKS Kęczanin Kęty i GUMP Ostrowiec Świętokrzyski. Druga drużyna Resovii pojedzie do Łodzi, gdzie zagra z Wifamą Łódź, Skarżyskim Towarzystwem Sportowym i Dunajcem Nowy Sącz.