Porażka Freskovity w Pruszkowie

Freskovita Wysokie Mazowieckie przegrała w środę 1:2 w sparingu z II-ligowym Zniczem Pruszków.

Lider III ligi w starciu z szóstym zespołem zaplecza ekstraklasy objął prowadzenie w 13. minucie po strzale Łukasza Jeglińskiego.

- To była ładna akcja prawą stroną - relacjonuje Sławomir Adamus, trener Freskovity. - Obrońcy Znicza wybili piłkę po dośrodkowaniu, do której dopadł Łukasz i "płaskim" strzałem w róg bramki dał nam prowadzenie. Chciałbym, byśmy w lidze grali tak jak w pierwszej połowie tego meczu. Na tle silnego rywala wyglądało to dobrze. Skład, który wyszedł na boisko, jest już bliski tego ligowego. Jeszcze nie jestem pewny co do dwóch, może trzech pozycji. W porównaniu do jesieni nie ma większych zmian, bo jeżeli było dobrze, to nie ma co zmieniać. Kolejnych nowych zawodników raczej nie przewidujemy.

Podopieczni Adamusa stracili prowadzenie w ciągu trzech minut drugiej połowy. Oba gole padły po stałych fragmentach gry.

- Jeden to był bezpośredni strzał z rzutu wolnego, a drugi po dośrodkowaniu z wolnego - mówi Adamus. - Nad uniknięciem takich błędów musimy pracować. Być może te gole były wynikiem tego, że w drugiej połowie na boisku pojawili się nowi zawodnicy, którzy nie są jeszcze zgrani z pozostałymi.

W sobotę Freskovita na boisku ze sztuczną murawą w Białymstoku zmierzy się z zespołem Młodej Ekstraklasy Jagiellonii.

Rozgrywki III ligi ruszają za miesiąc.

Znicz Pruszków - Freskovita Wysokie Mazowieckie 2:1 (0:1)

Strzelcy bramek: Tomasz Piotrowski (53.), Daniel Kokosiński (56.) - Łukasz Jegliński (13.).

Znicz: Pazdan (46. Bieniek) - Maciej Rybaczuk, Piotrowski, Jefferson (46. Kokosiński), Zaborowski (46. Lewczuk) - Florian (46. Łoszakiewicz), Grzeszczyk, Machalski (28. Rackiewicz), Mikołaj Rybaczuk (35. Herman) - Feliksiak (46. Zawistowski), Paluchowski (79. Kowalski).

Freskovita: Holewiński - Jóźwiak, Kołłątaj, Pracz - Binkiewicz (46. Faszczewski), Zalewski (71. Kachniarz), Jegliński (46. Bartkiewicz), Żaglewski (90. Popławski), Kułkiewicz - Styranowski (46. Kobeszko), Żuberek (62. Jakuszewski).

Wigry testują

W sobotnim sparingu innych podlaskich III-ligowców - Wigier Suwałki i Warmii Grajewo - w barwach suwalczan mają zagrać nowi piłkarze. Litewski pomocnik Andrius Plikaitis z Vetry Wilno i 23-letni białoruski napastnik Władysław Pietkiewicz jeszcze w tym tygodniu mają się pojawić w Wigrach. Jeżeli naturalne boisko będzie nadawało się do gry, to spotkanie to odbędzie się w Grajewie (sobota, godz. 11.). Jeśli nie, piłkarze zmierzą się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Kętrzynie (godz. 16.).