Sparingi podlaskich III-ligowców

W starciu dwóch III-ligowców z województwa podlaskiego lepsza okazała się Freskovita Wysokie Mazowieckie, pokonując 2:1 Warmię Grajewo. Natomiast w Kętrzynie Orzeł Kolno wygrał z IV-ligowymi Mamrami Giżycko.

Pierwszą bramkę w meczu Warmia - Freskovita, który był rozgrywany na boisku o sztucznej nawierzchni w Białymstoku, strzelił już w dziesiątej minucie Chidi Obaka. Nigeryjczyk wcześniej starał się o angaż w II-ligowym ŁKS-ie Łomża, a teraz testują go grajewianie. Od początku spotkania lepiej prezentowała się Warmia, a Obaka kilka minut później głową mógł strzelić drugą bramkę. Jednak jego strzał, jak i dobitkę Adriana Gudewicza obronił bramkarz Freskovity Daniel Iwanowski. Oprócz Obaki trener Ryszard Borkowski sprawdzał napastnika z Tura Ozorków 20-letniego Adama Gaudena.

- Cieszy pierwsza bramka strzelona przez nas w meczach kontrolnych - mówi Borkowski. - Obakę chcielibyśmy zatrzymać u siebie, a z Gaudena rezygnujemy. Oficjalnie już do końca sezonu zostali wypożyczeni Adrian Gudewicz i Łukasz Piłatowski z zespołu Młodej Ekstraklasy Jagiellonii Białystok. W sobotę gramy sprawdzian z Wigrami Suwałki i najprawdopodobniej będziemy jeszcze sprawdzać napastnika z doświadczeniem II-ligowym.

W miarę upływu czasu inicjatywę podczas sobotniego meczu przejmowała Freskovita, czego efektem były bramki zdobyte jeszcze przed przerwą przez Przemysława Kołłątaja (po dośrodkowaniu z rzutu rożnego) i Dzidosława Żuberka (po prostopadłym podaniu z głębi pola).

W drugiej połowie trener Freskovity Sławomir Adamus, który nerwowo reagował na błędy swoich podopiecznych, dokonywał sukcesywnie zmiany i gra się wyrównywała. Dopiero po przerwie na boisku pojawili Wojciech Kobeszko i Krzysztof Zalewski, którzy w klubie są od niedawna.

- Popełniamy błędy, które wynikają z naszej niedokładności - twierdzi Adamus. - W składzie który wywalczył pierwsze miejsce po rundzie jesiennej, nie będę wiele zmieniał, gdyż nie miałoby to sensu. Kobeszko i Zalewski, aby wywalczyć sobie stałe miejsce w jedenastce, muszą udowodnić, że na nie zasługują.

Freskovita w środę w Pruszkowie zmierzy się z II-ligowym Zniczem.

Natomiast Orzeł Kolno, który wczoraj w Kętrzynie wygrał 2:1 z IV-ligowymi Mamrami Giżycko, nadal poszukuje bramkarza.

- Okazuje się, że panowie w rękawicach sporo się cenią i nie jest łatwo pozyskać jakiegoś solidnego bramkarza - opowiada Kazimierz Pułaski, trener Orła. - W polu gra wygląda coraz lepiej, chociaż nie mogło zagrać kilku kontuzjowanych zawodników.

Orzeł w niedzielę w Kętrzynie zagra w turnieju z udziałem Granicy Kętrzyn i drużyny Młodej Ekstraklasy Jagiellonii Białystok.

Warmia Grajewo - Freskovita Wysokie Mazowieckie 1:2 (1:2)

Strzelcy bramek : Chidi Obaka (10.) - Przemysław Kołłątaj (28.), Dzidosław Żuberek (33.).

Warmia : Masłowski - Arciszewski, Piłatowski, Guzowski (46. Kowalko), Piwko (46. Tuzinowski) - Strzeliński (75. Lewosz), Mirva, Juzwa, Gudewicz - Świerzbiński (78 Gauden), Obaka (54. Wierzbicki).

Freskovita: Iwanowski (46. Holewiński) - Jóźwiak (46. Zalewski), Kołłątaj, Pracz (67. Bartkiewicz) - Kołodziejczyk (89. Porowski), Jegliński (65. Kachniarz), Kułkiewicz, Binkiewicz (46. Faszczewski), Żaglewski (46. Jakuszewska) - Żuberek (46. Kobeszko), Styranowski (68. Popławski).

Orzeł Kolno - Mamry Giżycko 2:1 (1:0)

Bramki dla Orła : Łukasz Sałata (22.), Maciej Solecki (70.).

Orzeł: Gutowski - Łachacz, Prusinowski, Kowalewski (46. Bała), Kostuch (46. P. Bagiński) - Sałata, Krzywda (46. Obrycki), Sielawa, Kiełczewski (46. Kubas) - Sawko, Solecki (80. Ptak).