Pożegnanie Sylwestra Sypienia - Mecz Polska-Europa

Karate. Atrakcyjnie zapowiadający się mecz Polska - Europa będzie równocześnie okazją do pożegnania jednego z najlepszych karateków stylu kyokushin w historii tej dyscypliny w Polsce.

Rywalem Sypienia, byłego mistrza Europy wszechwag i dwukrotnego wagowego ME w kontaktowym karate kyokushin, podczas sobotniej gali w walce pokazowej będzie Mariusz Mazur z Warszawy. W trakcie walk na telebimie wyświetlony zostanie także film pokazujący fragmenty pojedynków z udziałem wrocławskiego karateki.

- Bierzemy na siebie przeloty i koszty pobytu zawodników, ale liczymy na sporą frekwencję, co pozwoli zbilansować koszty - zaznacza Jacek Lamot, organizator meczu. - Warto zaznaczyć, że sławy europejskiego karate zawalczą dla Sylwka i nie wezmą za to honorariów. Walki będą trwały po dwie minuty, zakładamy również ewentualne dogrywki przy remisie.

Start w zawodach potwierdziło kilku zawodników ze ścisłej czołówki - m.in. Hiszpanie Alejandro Navarro i Pablo Estensoro, Holender Victor Teixeira i Czech Jan Soukup. Zwłaszcza ten ostatni karateka to tzw. top. Na ostatnich listopadowych mistrzostwach świata w kategorii open doszedł aż do finału, zdobywając w efekcie tytuł wicemistrza świata.

- Soukup to zawodnik najwyższej klasy - nie ma wątpliwości bohater wieczoru Sylwester Sypień. - W Tokio został wicemistrzem świata wszechwag. Dotychczas żaden Europejczyk nie osiągnął takiego sukcesu. Nie mam wątpliwości, że jego walka z bardzo dobrym Polakiem Krzysztofem Habraszką z Tarnowskich Gór powinna być ozdobą imprezy.

Impreza rozpocznie się w sobotę o godz. 18 w hali AWF przy ul. Paderewskiego. W sumie widzowie zobaczą aż 14 walk plus pokazowy pojedynek kończącego karierę Sypienia z Mazurem. Oczywiście najwięcej emocji powinien dostarczyć wspomniany pojedynek Czecha Jana Soukupa z Polakiem Krzysztofem Habraszką. Ale nie tylko. Starcia Hiszpana Alejandro Navarro z Michałem Krzakiem, Holendra Victora Teixeiry z Piotrem Moczydłowskim oraz innego Hiszpana Pablo Estensoro z Karolem Cieślukiem również mogą być efektowne. W tym prestiżowym meczu nie zabraknie również reprezentantów Wrocławskiego Klubu Karate Kyokushin. Paweł Biszczak zmierzy się z Belgiem Michelem Biskosem, Józef Rudnicki z Belgiem Pele Carpinem, a wrocławianka Natalia Janocha sprawdzi możliwości Austriaczki Melanie Fraunschiel.

Planowane walki w meczu Polska - Europa: Sylwester Sypień - Mariusz Mazur (walka pokazowa), Boris Perencevic (Serbia) - Mateusz Garbacz, Pele Carpin (Belgia) - Józef Rudnicki, Melanie Fraunschiel (Austria) - Natalia Jocha, Charley Quinol (Francja) - Marek Bartosiewicz, Michael Biskos (Belgia) - Paweł Biszczak, Francisco Javier Lezcano Montoya (Hiszpania) - Marcin Miller, Nadia Anipreeva (Rumunia) - Dobrosława Sołtysik, Victor Texeria (Holandia) - Piotr Moczydłowski, Rudolph Conquet (Holandia) - Tomasz Najduch, Zurine Eciolaza (Hiszpania) - Ewa Pawlikowska, Nicolae Stoian (Rumunia) - Marcin Sieradzki, Pablo Estensoro (Hiszpania) - Karol Cieśluk, Alejandro Navarro (Hiszpania) - Michał Krzak, Jan Soukup (Czechy) - Krzysztof Habraszka (walka wieczoru).

Początek meczu w hali AWF przy ul. Paderewskiego, sobota, godz. 18. Bilety w cenie 30 zł można nabywać w Rynku, w DH Feniks na V piętrze na stoisku sportów walki, w klubie karate przy ul. Kościuszki 35 B oraz w dniu zawodów w kasach hali.

Uwaga, kibice!

Mamy dla Was cztery bilety na dzisiejszy mecz Polska - Europa. Aby je odebrać, wystarczy przyjść do naszej siedziby na placu Solnym 2/3 z aktualnym wydaniem "Gazety".