Ślepsk poza pierwszą czwórką II ligi

Siatkarze Ślepska Augustów przegrali w sobotę z rezerwami AZS-u Olsztyn i stracili miejsce w pierwszej czwórce II-ligowych rozgrywek. Punkt w starciu z ekipą z Radomia zdobyły zawodniczki Jedynki Łomża, z kolei białostoczanki z zerowym dorobkiem wróciły z Warszawy. Mecz Pronaru Hajnówka został przełożony na środę

Augustowian w tabeli wyprzedził ich sobotni rywal, tym samym teraz znajdują się oni poza grupą zespołów, która po rundzie zasadniczej powalczy o awans.

- Jednak nie ma jeszcze tragedii, przed nami jeszcze kilka spotkań i mam nadzieję, że już w niedzielę będzie lepiej [Ślepsk gra zaległe spotkanie z Legią Warszawa - red.] - mówi Antoni Kolasiński, drugi trener Ślepska. - W meczu z Olsztynem niestety nic nam nie wychodziło. Myślę, że o wyniku zadecydował przede wszystkim pierwszy set. Prowadziliśmy w nim już 18:14, ale przegraliśmy do 21. Potem to odbijało się w kolejnych partiach. Niestety słabo zagraliśmy w przyjęciu, jak też ataku. Co tu dużo mówić - rywale byli od nas po prostu lepsi.

Nie plany awansu, ale utrzymania się w lidze - to z kolei cel naszych żeńskich drużyn w II lidze. Niestety realizują go mizernie. Łomżanki do swego skromnego dorobku w sobotę dopisały tylko punkt po porażce po pięciosetowej walce z Politechniką Radomską. Podopieczne Mirosława Skawskiego przegrały bardzo szybko dwie pierwsze partie i zanosiło się na porażkę 0:3. Jednak w dwóch kolejnych setach triumfowały łomżanki. Było to możliwe zarówno dzięki lepszemu przyjęciu, jak też dobrej zagrywce. Niestety w decydującym starciu więcej zimnej krwi w końcówce zachowały zawodniczki przyjezdne.

Bez żadnego dorobku punktowego ze starcia z warszawską Spartą wróciły natomiast zamykające ligową tabelę zawodniczki BTPS-u. Białostoczanki w środę rozegrają zaległe spotkanie z AZS-em AWF-em Warszawa.

Ślepsk Augustów - AZS II Olsztyn 1:3

Sety : 21:25, 15:25, 25:23, 12:25.

Ślepsk : Malczewski, Babińczuk, Gołębski, Korpak, Szlejter, Netter, Roszkowski (libero) oraz Paciukanis, Rudzewicz, Augustynowicz.

Inne wyniki 14. kolejki : Armat Kozienice - Wilga Garwolin 2:3; WTS Warka - GTS Gdańsk; Ósemka Siedlce - Pekpol Ostrołęka 1:3. Mecz Pronar Hajnówka - Legia Warszawa zostanie rozegrany we środę.

Tabela II ligi mężczyzn

2. Pronar Hajnówka 13 33 36:12

5. Ślepsk Augustów 13 20 29:24

Cztery zespoły powalczą o awans do I ligi, a ostatnie cztery o utrzymanie. Do III ligi spadnie drużyna, która po play-out zajmie 10. miejsce, a 9. zespół zagra w barażu

Sparta Warszawa - AZS BTPS Białystok 3:0

BTPS : Olszyńska, Piwko, Mróz, Sasimowicz, Błaszczuk, Kulik, Obacz (libero) oraz Dąbrowska, Król, Szulborska, Okruszko.

Jedynka Łomża - Politechnika Radomska 2:3

Sety : 17:25, 16:25, 25:18, 25:22, 13:15.

Jedynka : Karpińska, Sobolewska, Skowrońska, Panas, Chomutnik, Surawska, Sęk (libero) oraz Lubińska, Wójcicka.

Inne wyniki 14. kolejki : AZS AWF Warszawa - Nike Ostrołęka 3:2; Legionovia Legionowo - Jedynka Aleksandrów Łódzki 3:0; Budowlani Łódź - ŁKS Łódź 3:0.

Tabela II ligi kobiet

9. Jedynka Łomża 13 8 14:35

Cztery zespoły powalczą o awans do I ligi, a ostatnie cztery o utrzymanie. Do III ligi spadnie drużyna, która po play-out zajmie 10. miejsce, a 9. zespół zagra w barażu