Paweł Wojciechowski w Polonii Bytom

W sobotę Cracovia rozegra dwa ostatnie sparingi przed wyjazdem na Cypr. O godz. 11 rywalem będzie Górnik Wieliczka, dwie godziny później Stal Stalowa Wola

Porażka ze słowackim Rużomberkiem (1:2), a szczególnie postawa obrony, dała sporo do myślenia trenerowi Stefanowi Majewskiemu. Po kilku sparingach rozgrywanych niemal w tych samych składach postanowił wprowadzić zmiany.

Przeciwko Górnikowi zamiast Piotra Polczaka (fatalny błąd w końcówce meczu z MFK) pojawi się Łukasz Skrzyński, a na prawej obronie będzie mu partnerował Mateusz Urbański. Przemysław Kulig i wspomniany Polczak zagrają razem z Krzysztofem Radwańskim przeciwko Stali. Arpad Majoros, początkowo sprawdzany na lewej stronie pomocy, rozpocznie mecz na środku drugiej linii. Nie będzie kontuzjowanego Dariusza Pawlusińkiego, który skręcił staw skokowy. Zagrają za to poobijani po sparingu Marcin Bojarski i Arkadiusz Baran. Wobec fiaska rozmów z Markiem Wasilukiem (wrócił do Jagiellonii) rośnie szansa na wyjazd dla Skrzyńskiego.

Obrońca Paweł Wojciechowski został wypożyczony do Polonii Bytom. - To dobry pomysł, Paweł nie grał u nas zbyt wiele. To szansa dla niego na pokazanie się i regularne występy ligowe - skomentował Majewski. W śląskim klubie Wojciechowski będzie grał do końca rundy wiosennej. 24-letni obrońca przyszedł do Cracovii w sezonie 2005/06, wcześniej grał w Górniku Zabrze. W pierwszej drużynie "Pasów" rozegrał 27 spotkań.

Cracovia na Górnik: Cabaj - Urbański, Skrzyński, Tupalski - Wacek, Karwan - Szwajdych, Kostrubała, Tatara - Moskała, Szczoczarz plus Baliga. Na Stal: Olszewski - Kulig, Polczak, Radwański - Kłus, Baran - Bojarski, Majoros, Nowak - Witkowski, Dudzic. Jedenastkę uzupełni trójka młodych piłkarzy z pierwszego sparingu: Mateusz Urbański, Tomasz Baliga i Kacper Tatara.