Tarnovia 4YOU - Start AZS Lublin 73:75

XXI kolejka rozgrywek okazała się szczęśliwa dla I-ligowych koszykarzy Startu AZS. Lublinianie pokonali w Tarnowie Podgórnym Tarnovię 4 YOU. Było to ich pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Natomiast niepocieszeni są gospodarze, którzy wprawdzie zdołali w tych rozgrywkach wygrać dwa mecze, ale ani razu nie udało się im dokonać tej sztuki przed własną publicznością. - Był to mecz walki - relacjonuje Cezary Wicha, kierownik Startu. - Nasz zespół dobrze bronił i skutecznie wyprowadzał szybkie ataki, co było kluczem do zwycięstwa.

Początkowo wydawało się, że drużyna trenera Krzysztofa Ziemoląga nie będzie miała żadnych problemów z wygraniem tego spotkania, bo już w pierwszej kwarcie prowadziła dziesięcioma punktami, ale... tę cześć meczu nieoczekiwanie wygrali gospodarze. W kolejnych dwóch przez cały czas minimalnie przeważała Tarnovia. Zupełnie inaczej było w ostatniej części. Na trzy minuty przed końcem spotkania Start AZS prowadził 69:60. - W końcówce było ciężko, ale udało nam się utrzymać przewagę - mówi Cezary Wicha. - Gospodarze zmniejszyli dystans do jednego punktu, potem zaczęli faulować naszych graczy, ale Łukasz Jagoda i Jakub Repeć skutecznie wykonywali rzuty wolne i udało nam się zwycięsko zakończyć to spotkanie, z czego się bardzo cieszymy.

Tarnovia 4 YOU 73

Start AZS 75

Kwarty: 24:22, 19:18, 17:18, 13:17

Tarnovia 4 YOU: Metelski 21, Grabiński 10 (2), Jakóbczyk 9 (2), Krajewski 6, Skonieczny 2 oraz Wróbel 9, Kałowski 6, Mielczarek 6, Sablik 4.

Start AZS: Borkowski 17, P. Jagoda 14, Kowalski 14 (1), Chelis 12 (2), Ł. Jagoda 8 oraz Rak 6 (1), Repeć 4, Ćwikła, Czarkowski, Urbański.