Pracowity weekend Odry

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze opolskiej Odry w sobotę zagrali w sparingu z Rozwojem Katowice, a w niedzielę w IV Halowych Mistrzostwach Opola.

Pojedynek z III-ligowym Rozwojem rozpoczął się dla opolan fatalnie, już w pierwszej minucie pomocnik katowiczan Artur Karpowicz wykorzystał dogranie z rzutu różnego i strzelił gola dla swojego zespołu. Jedenaście minut później uderzeniem z rzutu wolnego wyrównał kapitan Odry Łukasz Ganowicz i jak się okazało, takim wynikiem zakończył się pojedynek.

- Tak naprawdę Rozwój stworzył sobie jedną groźną sytuację i ją wykorzystał, podczas gdy my mieliśmy zdecydowaną przewagę i dużo kolejnych okazji, niestety, żadnej nie udało się już wykorzystać - komentuje drugi trener opolan Ireneusz Haras. - Cieszy jednak to, że nasza gra wyglądała już zdecydowanie lepiej niż w sparingu z Kluczborkiem - dodaje.

Przypomnijmy, że przed tygodniem opolanie przegrali z innym III-ligowcem MKS-em Kluczbork 0:2, a już w środę czeka ich kolejny rywal z III ligi - Gawin Królewska Wola. Mecz odbędzie się prawdopodobnie na stadionie w Chróścicach o godz. 12. Po tym sparingu piłkarze dostaną tydzień wolnego na regenerację sił przed dalszymi przygotowaniami do rundy wiosennej.

W spotkaniu z Rozwojem wystąpiło trzech zawodników przymierzanych do zespołu Odry: Marcin Józefowicz, Wojciech Krauze i Przemysław Cichoń. Najlepsze wrażenie zrobił Józefowicz, który prawdopodobnie dziś zostanie nowym piłkarzem niebiesko-czerwonych, zrezygnowano z kolei z usług Krauzego, który nie będzie już trenował z drużyną, jeżeli zaś chodzi o Cichonia, pozostanie on w Opolu jeszcze kilka dni, a ewentualna decyzja o jego zatrudnieniu zapadnie najprawdopodobniej po sparingu z Gawinem.

To jednak nie koniec sprawdzania potencjalnych nowych piłkarzy, na dziś zapowiedziany jest bowiem przyjazd 27-letniego pomocnika z Republiki Środkowej Afryki Luciano DJima. To 24-krotny reprezentant tego kraju w przeszłości występujący m.in. w ligach niemieckiej i belgijskiej, a ostatnio w Słowackim FC Senec. Poza nim testowanych będzie jeszcze kilku innych piłkarzy.

Rozwój Katowice - Odra Opole 1:1 (1:1)

Bramki: Artur Karpowicz (1.) - Łukasz Ganowicz (12.) Odra: Feć - Cichoń, Ganowicz, Karasiak, Samba Ba - Krauze, Copik, Surowiak, Piegzik - Pontus, Józefowicz. W II połowie zagrali także: Wodniok, Paciorek

IV Halowe Mistrzostwa Opola

Pojedynek z Rozwojem nie był jednak dla niebiesko-czerwonych jedyną okazją do zaprezentowania swoich umiejętności w miniony weekend, bowiem w niedzielę wystąpili w IV Halowych Mistrzostwach Opola. Trzy pierwsze edycje turnieju zdecydowanie wygrywali piłkarze Odry, tym razem tradycji nie stało się jednak zadość, a najlepszym klubem stolicy województwa okazało się Rodło, które dwukrotnie udowodniło swą wyższość nad Odrą. Najpierw w meczu grupowym (3:2), a później w finale (4:0). Na usprawiedliwienie opolskiego II-ligowca należy jednak dodać, że w Okrąglaku Odra wystąpiła w rezerwowym składzie.

Grupa A: Wiking Opole - LZS Grudzice 4:1, Skalnik Gracze - Tempo Opole 5:2, LZS - Tempo 4:0, Skalnik - Wiking 2:0, LZS - Skalnik 2:1, Wiking - Tempo 6:2. 1. Wiking, 2. Skalnik, 3. LZS, 4. Tempo

Grupa B: Arka Opole - Groszmal Opole 4:2, Rodło Opole - Odra Opole 3:2, Odra - Groszmal 2:1, Rodło - Arka 5:0, Rodło - Groszmal 4:2, Odra - Arka 5:0. 1. Rodło, 2. Odra, 3. Arka, 4. Groszmal

Półfinały: Rodło - Skalnik 3:0, Odra - Wiking 8:1

Mecz o VIII miejsce: Groszmal - Tempo 5:3, o V miejsce: Arka - LZS 4:3, o III miejsce: Skalnik - Wiking 4:2, finał: Rodło - Odra 4:0

Końcowa kolejność: 1. Rodło, 2. Odra, 3. Skalnik, 4. Wiking, 5. Arka, 6. LZS, 7. Groszmal, 8. Tempo