Budżet Górnika ustalony na cztery lata: co rok 20 milionów!

- Wracamy z Warszawy z dobrymi wiadomościami - cieszył się prezes Górnika Ryszard Szuster. Władze klubu z Zabrza są zadowolone z ustalonego wczoraj budżetu Górnika. Z dobrych źródeł udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, że rocznie Allianz będzie przelewał na konto klubu 20 mln zł!

Posiedzenie rady nadzorczej Górnika odbyło się wczoraj w siedzibie firmy Allianz Polska w Warszawie. - Budżet został ustalony podobnie jak w przypadku wszystkich spółek Allianz Polska, czyli na cztery lata. Nie mogę zdradzić jego wielkości, ale pewne jest, że to dobry budżet. Oznacza stabilizację w klubie na dobrym poziomie - powiedział "Gazecie" prezes Szuster. Nieoficjalnie udało nam się ustalić, ile rocznie firma Allianz będzie przekazywać na konto Górnika.

- To będzie 20 mln zł! - powiedział "Gazecie" jeden z uczestników rozmów w Warszawie.

Dodajmy, że podczas wczorajszego posiedzenia wybrano wiceprzewodniczącego rady nadzorczej. Został nim Jędrzej Jędrych, do niedawna poseł PIS-u, współtwórca sprowadzenia Allianz Polska do Zabrza.

Decyzje w sprawie budżetu oznaczają, że w najbliższym czasie zostanie ustalony scenariusz jubileuszu 60-lecia Górnika. Na pewno nie będzie meczu z AS Roma, niewielkie szanse są także na ściągnięcie Manchesteru City. - Podwijamy rękawy i ruszamy do rozmów. W najbliższym czasie chcemy ustalić, z kim Górnik zagra okolicznościowy mecz. Pragniemy, żeby dzień obchodów jubileuszu był wyjątkowy. Miałby to być całodniowy festyn z koncertami, zabawami, którego ukoronowaniem będą akademia i wielki mecz - wyjawia prezes Górnika.

Wczoraj testy w Górniku rozpoczął Marcel Rozgonyi. Mierzący 185 cm 32-letni defensor, który posiada niemiecki i węgierski paszport, ma na koncie występy w Bundeslidze. W barwach Energie Cottbus rozegrał przed pięciu laty w niemieckiej ekstraklasie 16 spotkań. Występował też w Schalke 04 Gelsenkirchen, a ostatnio grał w niemieckiej Oberlidze (nasza IV liga) w zespole Sachsen Leipzig. W najbliższych dniach rozstrzygnie się, czy doświadczony obrońca pojedzie z Górnikiem na obóz do Hiszpanii.

- Jeśli badania wydolnościowe wypadną pozytywnie i przekona do siebie sztab szkoleniowy, stanowiłby alternatywę za kontuzjowanego Łotysza Marisa Smirnovsa - mówi prezes Szuster.

To nie koniec ewentualnych wzmocnień. Najprawdopodobniej aż trzech zawodników dotrze na przyszłotygodniowy obóz Górnika w hiszpańskiej Esteponie. - Szukamy napastnika i dlatego w Esteponie trenerzy sprawdzą jednego lub dwóch Argentyńczyków oraz Serba - dodaje szef Górnika.