Trzy treningi dziennie w RPA

Olsztyńscy lekkoatleci Kacper Kozłowski i Wojciech Chybiński (obydwaj AZS UWM) wrócili ze zgrupowania kadry narodowej seniorów w RPA, gdzie przygotowywali się do startów w nadchodzącym sezonie

Przypomnijmy, Kozłowski w ubiegłym roku zdobywał medale w najważniejszych imprezach. Ma na koncie brązowy krążek podczas mistrzostw świata seniorów w sztafecie 4x400 metrów, trzecie miejsce w młodzieżowych mistrzostwach Europy na dystansie 400 metrów i sztafecie 4x400 metrów, stanął także na najniższym podium w Kownie, tam z kolei odbywały się mistrzostwa Europy juniorów.

- W Afryce trenowaliśmy trzy razy dziennie, przed śniadaniem, obiadem i kolacją - mówi zawodnik. - Nie mieliśmy wiele czasu na odpoczynek, ale przecież nie przyjechaliśmy tam na urlop. Po powrocie do domu muszę przede wszystkim nadrobić zaległości na uczelni, bo już na początku lutego wyjeżdżam na kolejne zgrupowanie, tym razem do Spały. Do tej pory ćwiczył będę indywidualnie w lesie, hali i na stadionie. Wojtek Chybiński, który zamierza startować na hali, stawi się tam znacznie wcześniej. Co do igrzysk olimpijskich, to do Pekinu pojadą trzej najlepsi zawodnicy z lipcowych mistrzostw Polski i dwaj lekkoatleci z najlepszymi czasami z sezonu. Ostatniego reprezentanta wybierze natomiast nasz szkoleniowiec. Przede mną jeszcze sporo pracy, ale wierzę, że pojadę na olimpiadę.

W Spale na hali

Zawodnicy z Warmii i Mazur już w piątek rozpoczną w Spale rywalizację w halowych mistrzostwach Polski. W zawodach uczestniczyć będą juniorzy (rocznik 1989-90) i juniorzy młodsi (1991-92). Prosto ze zgrupowania kadry narodowej juniorów na zawody przyjeżdżają Kamila Zglejc z AZS UWM Olsztyn, startująca na dystansie 1500 metrów i Aleksandra Lisowska (Zatoka Braniewo) na 3000 metrów. W Spale przebywa także kadra województwa warmińsko-mazurskiego, dlatego naszych reprezentantów będzie znacznie więcej.