Zagłębie jeszcze się nie poddaje

Właściciel Zagłębia Krzysztof Szatan zadecydował, że klubem pokieruje Paweł Hytry

Dotychczasowy członek zarządu pełnił te obowiązki od momentu dymisji Leszka Baczyńskiego. Początkowo wydawało się, że nowego prezesa wyłoni konkurs. - Liczyliśmy, że to będzie dobre rozwiązanie. Niestety, nie byłem zadowolony z jego rezultatów [wpłynęły tylko dwie oferty - przyp. red.] - wyjaśnia.

Na razie w klubie nie będzie też nowego dyrektora. Pracę zacznie za to nowy wiceprezes - udało nam się dowiedzieć, że to Dariusz Kałuziński. Menedżer z Dąbrowy Górniczej, który ma za sobą pracę w sosnowieckim salonie Mercedesa. Do zadań nowego wiceprezesa będzie należeć m.in. dalsze zacieśnienie współpracy z miastem.

- Prezydent Kazimierz Górski robi, co może. Wystarczy spojrzeć na nasz stadion. Zgadzam się, że pomoc miasta to za mało, by klub funkcjonował na profesjonalnych zasadach. Jeżeli chodzi o rozmowy ze sponsorami, to ostatnie pół roku straciliśmy bezpowrotnie. Zapewniam, że teraz to się poprawi. Przygotowujemy się do spotkań z poważnymi firmami - zapewnia właściciel.

Szatan wciąż wierzy, że Zagłębie obroni pierwszoligowy byt. Właściciel klubu nie pogodził się z decyzją Wydziału Dyscypliny PZPN-u, który zdegradował zespół z Sosnowca za udział w aferze korupcyjnej. - Już dołączył do nas Widzew, a będą i następni. Muszą być, bo nikt nie jest bez winy! Wierzę, że jeżeli utrzymamy się w sportowej walce, to jeszcze los będzie nam łaskawy - dodaje.

Właściciel Zagłębia chwali pracę nowego sztabu trenerskiego z Andrzejem Orzeszkiem na czele. - Jest zaangażowany i ambitny do bólu. Spojrzałem w jego notatki - wszystko ma rozpisane co do minuty. Nic nie zostawia przypadkowi - zapewnia.

Piłkarze, którzy w niedzielę zakończyli zgrupowanie w Dzierżoniowie, wrócili do treningów. Zespół trenował na sztucznej trawie Stadionu Śląskiego. W zajęciach wzięli udział m.in. Grzegorz Kowalczyk, 22-letni pomocnik, który grał ostatnio we Włoszech, oraz Ukrainiec Anton Korolczuk, 21-letni pomocnik (ostatnio FC Krywbas Krzywy Róg).

Z klubem ponownie skontaktował się Sebastian Olszar, który w czwartek ma dać ostateczną odpowiedź, czy podpisze kontrakt z Zagłębiem.

Dzisiaj sosnowiczanie rozegrają kolejny sparing - rywalem będzie Rozwój Katowice - mecz na boisku Rapidu (g.12.).