Jeleń pod opieką terapeuty

Ireneusz Jeleń powinien wrócić do gry w najbliższy weekend. W sobotę polskiemu napastnikowi Auxerre podczas meczu ze Strasbourgiem odnowiła się kontuzja pleców.

Uraz nie jest jednak na tyle groźny jak miało to miejsce w ubiegłym roku, kiedy były reprezentant Polski (ale znajdujący się na liście rezerwowej) musiał pauzować przez kilka tygodni. Wtedy Jelenia postawiła na nogi dopiero wizyta u polskiego terapeuty z Mysłowic Janusza Kornasia.

Na sugestię Polaka francuscy trenerzy Auxerre zaprosili do Francji na dwa tygodnie tego samego specjalistę, który ponownie ma doprowadzić do zdrowia 26-letniego napastnika. Nie jest jednak aż tak źle, bo Polak powinien być już gotowy na sobotni mecz Ligue 1 z trzecim w tabeli Nancy.

Przed kontuzją Jeleń prezentował się nieźle. Był wyróżniającym się piłkarzem zespołu i w dwóch kolejnych meczach popisał się spektakularnymi asystami. Ostatnią z nich w meczu z Olympique Marsylia w ćwierćfinale Pucharu Ligi w 90. minucie spotkania. Gol strzelony przez Benoit Pedrettiego po podaniu Polaka zapewnił Auxerre awans do półfinału tych rozgrywek.