Weź udział w konkursach na rok olimpijski

Każdy, kto chciałby podzielić się ciekawą historią związaną ze sportem na Warmii i Mazurach lub pomóc w poszukiwaniu pamiątek sportowych do Olsztyńskiego Muzeum Sportu, będzie miał taką okazję

By uczcić rok olimpijski (Igrzyska w Pekinie) i piłkarskie mistrzostwa Europy (w Austrii i Szwajcarii), zorganizowane zostały dwa konkursy. Pierwszy z nich literacki pt. "Sport w moim życiu" skierowany jest do każdego, kto chce przelać na papier swoje sportowe wspomnienia.

- To długofalowy konkurs, w którym oceną najlepszych prac zajmie się specjalna komisja - mówi Tomasz Lenkiewicz, współorganizator. - Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno kibiców, jak i byłych sportowców. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych.

Tekst w objętości maksymalnie do pięciu stron maszynopisu, w dowolnej formie literackiej, należy włożyć do koperty i dołączyć do niej drugą ze swoimi danymi. Prace należy przesyłać do 30 kwietnia pod adres: Muzeum Sportu OSiR, ul. Piłsudskiego 44, 10-450 Olsztyn. Najciekawsze zostaną nagrodzone przez organizatorów.

- Organizujemy także zbiórkę starego sprzętu sportowego w konkursie pt. "Moje sportowe pamiątki", który chcielibyśmy umieścić w Muzeum Sportu mieszczącym się w hali Urania - dodaje Lenkiewicz. - Na pewno w piwnicach czy szkołach leży jakiś stary zakurzony sprzęt, który stanowi kawałek ładnej historii. U nas można będzie wymienić go na sprzęt, z tym że nowy (uśmiech). Miejsca w muzeum mamy sporo, więc nie trzeba się obawiać, że się nie zmieści. Chcemy stworzyć muzeum sportu z prawdziwego zdarzenia, bogate w najróżniejsze pamiątki.

Dla dziesięciu osób, które dostarczą najciekawsze eksponaty do muzeum, przygotowano nowoczesny sprzęt sportowy. Pamiątki należy dostarczyć lub przesłać do 15 kwietnia na wyżej podany adres muzeum. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 089 533 17 46.

Organizatorem konkursów jest OSiR w Olsztynie wraz z Departamentem Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.