Tenis stołowy. Tylko panie nie zawodzą

Zakończyła się runda zasadnicza w drugoligowych rozgrywkach tenisa stołowego. Spośród naszych zespołów najlepiej wypadły rezerwy występującego w ekstraklasie AZS-u AJD.

W ostatniej kolejce ligi pań częstochowianki przegrały jednak z prowadzącym w tabeli Górnikiem 09 Mysłowice 4:6 (punkty: Aleksandra Pięta 1,5, Wei Shuo 1,5, Marzena Budzyńska 1). Akademiczki, które zajmują drugie miejsce w tabeli, teraz walczyć będą o awans do I ligi. Akademiczki zagrają dwumecz z KTS-em Lędziny, a w przypadku zwycięstwa zmierzą się z drużyną, która wygra rywalizację w parze Górnik Mysłowice - Cukrownik Chybie.

Zdecydowanie w gorszych nastrojach kończą rundę zasadniczą tenisiści z naszego regionu. W ostatniej serii spotkań AZS AJD Częstochowa przegrał z prowadzącym Polsportem Bielsko-Biała 3:7 (punkty: Piotr Struś, Dawid Dytko i Krzysztof Malcherek po 1), a Grom Poczesna zremisował z Tajfunem Ligota Łabędzka 5:5 (punkty: D. Polaczkiewicz 2,5, Tomasz Lojtek 0,5, Bartłomiej Koj i Tomasz Gałązka po 1).

W dalszej części rozgrywek zarówno częstochowianie, jak i tenisiści z Poczesnej walczyć będą o utrzymanie w II lidze. Zagrają z zespołami z miejsc 9.-16.