Hat-trick Gerrarda daje awans Liverpoolowi

Liverpool rozgromił trzecioligowe Luton Town 5:0 w powtórce meczu trzeciej rundy Pucharu Anglii. Hat-trickiem na Anfield Road popisał się kapitan ?The Reds?, Steven Gerrard

Piłkarze Rafy Beniteza, którzy w pierwszym meczu w Luton zremisowali 1:1, we wtorek nie mogli się pochwalić bramką aż do 44. minuty, kiedy Ryan Babel pokonał bramkarza gości Deana Brilla. Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie - najpierw do bramki Luton trafił Gerrard, później głową Sami Hyypia, a potem jeszcze dwa razy Gerrard. W czwartej rundzie rozgrywek Liverpool zagra u siebie z trzecioligowym Swansea City lub grającym w niższej lidze Havant & Waterlooville.

W pojedynku dwóch drużyn Premier League Tottenham pokonał na wyjeździe Reading 1:0 po bramce Robbiego Keane. Oznacza to, że w kolejnej rundzie "Koguty" odwiedzą Old Trafford, by zagrać z Manchesterem United.

Niespodzianką była przegrana drugoligowego Norwich City 1:2 z czwartoligowym Bury. W meczu dwóch trzecioligowców Millwall pokonał Walsall 2:1.