Badmintoniści wśród najlepszych na Podlasiu

Aż troje badmintonistów reprezentujących suwalski klub znalazło się wśród 15 nominowanych przez kapitułę Podlaskiej Rady Olimpijskiej na najlepszego sportowca roku 2007 w naszym województwie.

Kto zostanie zwycięzcą plebiscytu, dowiemy się w sobotę podczas balu w hotelu Gołębiewski. Poznamy także laureatów w kategorii najlepszy trener i nadzieja olimpijska. Członkowie kapituły postanowili także przyznać nagrodę w kategorii gry zespołowe i tytuł mecenasa sportu.

Cała trójka badmintonistów SKB Litpol-Malow Suwałki największe sukcesy odnosi w grach podwójnych. Najlepiej wiedzie się mikstowi Nadieżda Kostiuczyk i Robert Mateusiak . Para ta ma już raczej zapewniony udział w igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Dzięki dobrym występom w 2007 roku plasuje się na dziesiątym miejscu w rankingu światowym. Suwalczanie przede wszystkim dobrze wypadli na mistrzostwach świata. Dotarli do ćwierćfinału, co jest największym sukcesem w historii startów Polaków w tej imprezie. Ponadto wygrali zawody w Rosji, pokonując w finale pochodzącą z Chin szóstą parę świata.

Oprócz sukcesów z Kostiuczyk 31-letni Mateusiak nieźle spisuje się także w deblu z młodszym o rok Michałem Łogoszem . Są na dobrej drodze do trzeciego wspólnego startu na igrzyskach; w rankingu zajmują 15. miejsce. Mijający rok przyniósł im nawet zwycięstwo z wicemistrzami świata z Korei.

Natomiast 24-letnia Kostiuczyk walczy jeszcze o igrzyska wspólnie z Kamilą Augustyn (Piast B Słupsk). Ich debel jest na 18. miejscu w rankingu światowym.