Sprawdzian Jadaru Sport z Avią

SIATKÓWKA. Drużyna Jadaru Sport Radom rozegra we wtorek na wyjeździe sparing z pierwszoligową Avią Świdnik.

Wtorkowy termin sparingu Jadaru Sport pierwotnie był zarezerwowany dla innego pierwszoligowca - Trefla Gdańsk. Mecz miał się odbyć w Radomiu, jednak nie dojdzie do skutku. Na szczęście trener Wojciech Stępień będzie miał wreszcie okazję sprawdzenia dyspozycji swoich podopiecznych, którzy przygotowują się do piątkowego pojedynku w Polskiej Lidze Siatkówki z Resovią Rzeszów.

Niestety przed niezwykle ważnym meczem w ekstraklasie ekipę trenera Stępnia nie omijają problemy z kontuzjami. Od kilkunastu dni nie ćwiczy przyjmujący Maciej Pawliński, który kontynuuje rehabilitację stawu skokowego. Z kolei z urazem kolana zmaga się atakujący Marcin Owczarski. - Marcin zgłosił uraz i choć, jak sam twierdzi, z jego kolanem nie jest najgorzej, to w Świdniku raczej nie zagra. Będziemy zatem musieli poszukać innych rozwiązań na tej pozycji - powiedział "Gazecie" szkoleniowiec Jadaru Sport.

Być może przeciwko Avii w podstawowej szóstce w ataku zagra Wojciech Żaliński. Niewykluczone, że jeśli spisze się na miarę oczekiwań, to również w meczu o ligowe punkty z Resovią otrzyma szansę gry od pierwszych minut. Alternatywą jest także występ na tej pozycji Marca Liefke. Nie jest jednak żadną tajemnicą, że niemiecki siatkarz nie imponuje w ostatnim czasie formą. Wobec tego jest wielce prawdopodobne, że w Rzeszowie usiądzie na ławce rezerwowych.

Tymczasem po raz kolejny w ekipie Jadaru Sport doszło do zmian w sztabie szkoleniowym. Po Dariuszu Luksie, Mariuszu Wiktorowiczu radomską drużynę opuszcza masażysta Jerzy Mostowski. Popularny "Mostek" przybył do Radomia przed rozpoczęciem obecnego sezonu ligowego, jednak jest już przesądzone, że ligi z Jadarem Sport nie dokończy. Mostowski przenosi się bowiem do zespołu żeńskiej ekstraklasy - Farmutilu Piła. Jego miejsce w zespole zajmie Krzysztof Malczewski, który w przeszłości współpracował już z radomskim klubem.