Z Grecji i Cypru do Pruszkowa

Marcin Kubsik, który w ciągu ostatnich trzech lat występował w II lidze greckiej i cypryjskiej, trenuje ze Zniczem Pruszków. - Na razie tylko obserwujemy - zastrzega trener Jacek Grembocki.

32-letni obrońca zwiedził już wiele klubów. Zaczął od Lechii Gdańsk, potem były Zagłębie Lubin, Jagiellonia Białystok, ŁKS Łódź, Stomil Olsztyn i Błękitni Starogard Szczeciński. Ostatnio - Thrasyvoulos Fylis, Apollon Smyrnis i Agios Dymitrios. Te trzy ostatnie nazwy anonimowe, ale jednak kluby zagraniczne. Obecny trener Znicza grał z Kubsikiem przed laty w jednym zespole - połączonych Lechii i Olimpii Gdańsk.

Ze Zniczem trenują także dwaj pomocnicy Lecha Poznań, którzy grali do tej pory tylko w Młodej Ekstraklasie: Arkadiusz Czarnecki i Jakub Szałek. 18 stycznia drużyna wyjeżdża na zgrupowanie do Rewala. Decyzje o ewentualnej przydatności testowanych graczy zostanie podjęta przed wyjazdem.

Po rundzie jesiennej beniaminek II ligi zajmuje w niej szóstą pozycję. Dobrą, ale był przecież czas, że pruszkowianie pełnili rolę lidera. Aspiracje sięgają przynajmniej utrzymania miejsca w czołówce. Wbrew wcześniejszym doniesieniom z drużyny nikt nie odejdzie. W tym dwójka bramkostrzelnych napastników Bartosz Wiśniewski - Robert Lewandowski.