SIDEn wygrał, choć imponował tylko przez połowę

Jedna, ale za to doskonała połowa, wystarczyła koszykarzom SIDEn do tego, by pokonać młodzież z OSSM Sopot. Ale kolejny raz w grze torunian było widać brak Dawida Wójcika.

OSSM Sopot to drużyna złożona z utalentowanych nastolatków, którzy zostali wybrani z całego kraju. Wśród nich jest m.in. wychowanek toruńskiego WAX Adam Waczyński. Przeciwko SIDEn nie zagrał - musiał być gotowy na ewentualny występ w pierwszym zespole Prokomu/Trefla w ekstraklasie.

Torunianie pokonali OSSM, bo imponowali obroną w pierwszej połowie. Stracili w niej zaledwie 23 punkty - tyle samo ile zdobyli tylko w pierwszej kwarcie. W efekcie na przerwę schodzili z aż 20-punktową przewagą. Później się zmniejszyła, ale głównie dlatego, że trener Grzegorz Sowiński liderów zespołu zastąpił rezerwowymi. W ekipie torunian widoczny był brak podstawowego rozgrywającego Dawida Wójcika. Po kontuzji nogi jeszcze nie może rozpocząć treningów.

Torunianie nadal zajmują trzecie miejsce w tabeli - do lidera, ŁKS Łódź, tracą dwa punkty. Ale w końcówce sezonu bardzo groźna będzie drużyna Bonduelle Gniewkowo. W ostatniej kolejce zadebiutował w niej Kamil Sulima - czołowy strzelec II ligi, który przeniósł się do tego zespołu z Legii Warszawa.

Wynik meczu

SIDEn - OSSM 71:62

Kwarty: 23:12, 20:11, 19:20, 9:19

SIDEn: Kondraciuk 14, Beciński 13, Fedder 10 (2), Lipiński 9 (2), Bagaziński 5 (1) oraz Sadowski 7 (1), Bierwagen 4, Słoniecki 4, Winczura 3, Pietrzak 2, Fajak 0

Pozostałe wyniki: Bonduelle Gniewkowo - Tur Bielsk Podlaski 94:64, AZS Kutno - RosaSport Radom 59:55, Mostostal Białystok - ŁKS Łódź 79:80, Norgips Piaseczno - AZS Warszawa 85:92, Legia Warszawa - ŻTS Nowy Dwór Gdański 86:93.

Tabela II ligi

3. SIDEn 16 28 +112