Sport w skrócie

Trzy w kadrze na litewski sprawdzian

Trzy świętokrzyskie zawodniczki znalazły się w 21-osobowej kadrze juniorek młodszych z rocznika 1992 na mecze z Litwą (18 i 20 stycznia w Tczewie i Ryjewie). Dariusz Dworaczyk powołał z kieleckiego KSS-u kołową Joannę Drabik i rozgrywającą Izabelę Woźniak, a z POMS-u Busko Zdrój Małgorzatę Hibner. W rezerwie jest jeszcze kielczanka rozgrywająca Agnieszka Młynarska. Zgrupowanie zaczyna się w piątek we Władysławowie.

Trójki dla Kolarzy

Pod taką nazwą wystąpili zwycięzcy tradycyjnego sylwestrowego turnieju trójek piłkarskich w hali SP 1 w Kielcach. W finale Kolarze po trzech bramkach najskuteczniejszego w imprezie Dominika Stańca (17 w całej imprezie) i jednej Pawła Jugo pokonali 4:3 Sporting (dla niego trafiali byli piłkarze Korony Łukasz Bujak 2 i Jacek Kubicki). Trzecie miejsca przypadły zespołom Stoku i Victorii Mniów.

Juventa druga w Tarnowie

Młodzi piłkarze Juventy Starachowice (rocznik 1994) zajęli drugie miejsce w ogólnopolskim turnieju piłki nożnej w Tarnowie. Podopieczni Waldemara Raka byli tylko gorsi o punkt od Szczakowianki Jaworzno (19 pkt). Juventa przegrała z nią 3:6, a pozostałe pojedynki wygrywała - 3:1 z Sandecją Nowy Sącz, po 2:1 ze Stalą Stalowa Wola i Tłokami Gorzyce, 1:0 z gospodarzami z Unii, 4:0 z Krakusem Hutnik Kraków i 2:0 z SMS-em Stalą Mielec. Bramki dla starachowiczan zdobywali: Kacper Rak (8 trafień), Albert Pocheć (4), Bartosz Kwiecień, Przemysław Lasek, Paweł Kiełbasa (po 2) i Mateusz Świat i Bartosz Lipczyński.