Kajakarze wśród nominowanych

Kajakarze wśród nominowanych na najlepszego sportowca roku 2007 na Podlasiu stanowią najliczniejszą grupę.

Wśród 15 nominowanych jest aż czterech przedstawicieli tej dyscypliny sportu. Czy któryś z nich ma wygra plebiscyt, przekonamy się 19 stycznia. Wtedy to kapituła Podlaskiej Rady Olimpijskiej, na Wielkiej Gali Olimpijskiej podczas balu sportowca w hotelu Gołębiewski, ogłosi wyniki. Dziś przedstawiamy dwóch utytułowanych zawodników Sparty Augustów.

Marek Twardowski

Augustowianin był zwycięzcą poprzedniej edycji plebiscytu, a i ubiegły rok może zaliczyć do udanych. W lipcu na mistrzostwach Europy w Hiszpanii wywalczył trzy medale, brąz w K1 na 500 metrów i K4 na 1000 m oraz srebro na nieolimpijskim dystansie K1 200 m. Jednak największym osiągnięciem było trzecie miejsce na mistrzostwach świata w Duisburgu w prestiżowej konkurencji K1 na 500 m. Zdobył tam też srebrny krążek w K4 na 1000m. Dzięki temu 29-letni Twardowski jest już pewny wyjazdu na igrzyska olimpijskie do Pekinu.

Adam Wysocki

Zawodnik Sparty w tym roku skończy 34 lata, ale cały czas utrzymuje się wśród najlepszych kajakarzy na świecie. Na mistrzostwach Europy w Hiszpanii wywalczył dwa brązowe krążki. Był trzeci w osadzie K4 na 1000 m oraz K2 na 500 m. Natomiast na mistrzostwach świata w Niemczech był silnym punktem osady, która wywalczyła wicemistrzostwo w K4 na 1000 m. Wysocki tak jak jego kolega klubowy również ma już zapewniony udział w igrzyskach olimpijskich w Pekinie.