Bieg Sylwestrowy na osiedlu Piasta

Michał Smalec (Podlasie Białystok) i Ewa Winczewska (Technik Augustów) zostali zwycięzcami rozgrywanego w niedzielę 24. Biegu Sylwestrowego.

Smalec na dystansie 3 kilometrów z dużą przewagą wyprzedził drugiego Władysława Bernackiego (Juvenia Białystok) i Bogusława Andrzejuka (Podlasie). Dla triumfatora była to już czwarta wygrana w tej tradycyjnej imprezie rozgrywanej na osiedlu Piasta.

- Moja duża przewaga wynikała może trochę z innego cyklu przygotowań niż u innych zawodników - tłumaczy Smalec. - Przygotowuję się do marcowych mistrzostw Polski w biegach przełajowych i teraz jestem w niezłej formie.

Natomiast wśród kobiet, które miały do pokonania dystans 1500 metrów, Winczewska wyprzedziła Ewę Gosk (IV LO Białystok) i Justynę Dąbrowską (Prefbet Śniadowo).

We wszystkich biegach wzięło udział około 150 biegaczy, a w biegu głównym 80. W tym ostatnim oprócz wyczynowców na trasę ruszyły także amatorki i amatorzy biegania, którzy mieli do pokonania odpowiednio 500 i 1000 metrów. W tej kategorii triumfowali Paulina Jarocka i Jan Klimiuk.

Nie zabrakło oczywiście znanego na Podlasiu 66-letniego weterana biegów Wiesława Olesiewicza, który już po raz 16. wystąpił w tej imprezie. Z kolei najmłodszym uczestnikiem zawodów był czteroletni Michał Nos.

Wielu biegaczy tradycyjnie już wystąpiło w różnych przebraniach przypominających o zbliżających się zabawach sylwestrowych i karnawale.

Zwycięzcy pozostałych biegów - klasy I - II szkoły podstawowe (200 metrów): Dominika Mikiewicz (SP Sobolewo) i Robert Kajewski (SP Wasilków).

klasy III - IV szkoły podstawowe (500 m): Emilia Jarocka (SP 11 Białystok) i Mateusz Minkiewicz (SP Wasilków).

klasy V - VI szkoły podstawowe (500): Paulina Kajewska i Dawid Petruk (oboje SP Wasilków).

gimnazja (500 i 1000 m): Paulina Mikiewicz (PG Sobolewo) i Tomasz Chodorowski (PG 29 Białystok).