Tenis stołowy. AZS stracił dwa punkty

Wydział Gier Polskiego Związku Tenisa Stołowego ukarał zespół AZS-u AJD Częstochowa odebraniem dwóch punktów. W meczu kończącym pierwszą rundę spotkań częstochowianki wygrały na wyjeździe z AZS-em AE Wrocław 3:2.

PZTS zweryfikował jednak wynik jako walkower na korzyść gospodyń. Spotkanie rozegrane 17 listopada we Wrocławiu było niezwykle dramatyczne. Częstochowianki zwyciężyły dzięki heroicznej postawie Yang Xin, która po zakończeniu meczu zemdlała i trafiła do szpitala. W meczu zagrała także druga z Chinek AZS-u AJD Wei Shuo. Zgodnie z regulaminem nie powinna przystąpić do gry, gdyż dzień wcześniej występowała w meczu II ligi. To właśnie zadecydowało o przyznaniu walkowera. - Na pewno będziemy się od tej decyzji odwoływać - twierdzi prezes AZS-u AJD Wiesław Pięta. - Jest ona dla nas krzywdząca. Chciałbym zobaczyć pisemną interpretację tej decyzji, wówczas będę się zastanawiać, co dalej z tym zrobić.

Po weryfikacji tabeli AZS zajmuje szóste miejsce i praktycznie nie ma już większych szans, aby w tym sezonie walczyć o miejsce w czołowej czwórce.