Brąz kadetów Górnika Łęczna

Kadeci Górnika Łęczna zdobyli brązowy medal w Halowych Drużynowych Mistrzostwach Polski w tenisie.

Reprezentacja Górnika w składzie Marcin Hołowiński i Maciej Braciszewicz pojechała przed świętami do Puszczykowa na finał mistrzostw Polski po zwycięstwie w regionalnych eliminacjach w Lublinie. Dołączyła do ósemki najlepszych polskich zespołów: KT Legia Warszawa, AZS Poznań, KS Grzegórzecki Kraków, TKS Arka Gdynia, KS Mostostal Zabrze, KKT Wrocław i SKT Centrum Bydgoszcz.

Już w pierwszym meczu zawodnicy trenera Marcina Kwiatkowskiego mieli trudną przeprawę z rozstawioną z nr 3 dużyną Mostostalu Zabrze. Po przegranym deblu z parą Piotrowski/Janik (5:7, 3:6) nasi zawodnicy wygrali kolejne dwie gry singlowe. Braciszewicz pokonał Piotrowskiego 6:7, 6:4, 6:2, a Hołowiński Janika 7:6, 0:6, 6:3.

W walce o finał Górnicy ulegli ekipie gospodarzy AZS Poznań, podejmując wyrównaną walkę z czołowymi kadetami Europy. W grze deblowej Hołowiński i Braciszewicz przegrali z parą Sawicki/Smoła 6:7, 3:6. W grach singlowych Maciej Braciszewicz uległ Sawickiemu 3:6, 5:7, a Hołowiński Smole 2:6, 2:6.

W walce o trzecie miejsce nasi zawodnicy bezdyskusyjnie pokonali ekipę z Krakowa 3:0. Nasza para deblowa pokonała parę Winiarz/Wojnar 6:1, 6:3. Braciszewicz wygrał z Winiarzem 6:4, 6:3, a Hołowiński wręcz zmiótł z kortu Wojnara 6:3, 6:0.

- Obok mistrzostwa Polski seniorów w grze podwójnej to największy sukces naszych tenisistów w 2007 roku. Zarówno Marcin Hołowiński, jak i Maciej Braciszewicz udowodnili, że nieprzypadkowo zajmują wysokie pozycje w rankingu Polskiego Związku Tenisowego - Braciszewicz jest dziewiąty, a Hołowiński 16. Osobiście najbardziej cieszy mnie dojrzałość ich gry i nieuleganie emocjom w kluczowych momentach meczów. Przy regularnym treningu i przemyślanym planowaniu ich kalendarza startowego jestem pewien, iż zawodnicy w 2008 roku zaistnieją na arenie międzynarodowej. Warto podkreślić także ich sportowe zachowanie w trakcie turnieju, co na tle innych zespołów na pewno zostało zauważone - powiedział trener Marcin Kwiatkowski.

Klasyfikacja końcowa mistrzostw: 1. KT Legia Warszawa, 2. AZS Poznań, 3. GKS Górnik Łęczna, 4. KS Grzegórzecki Kraków, 5. TKS Arka Gdynia, 6. KS Mostostal Zabrze, 7. KKT Wrocław, 8. SKT Centrum Bydgoszcz