Polonia Cup na Polnej

W śródmiejskiej hali OSiR odbędzie się druga część turnieju piłkarskiego żaków (rocznik 1996) Polonia Cup. Tuż po meczu finałowym odbędzie się uroczystość uhonorowania zdobywców Pucharu Polski dla Polonii sprzed 55 lat.

21 grudnia 1952 roku Polonia pokonała na Łazienkowskiej w finale PP Legię 1:0 po golu Zdzisława Wesołowskiego. Był to pierwszy triumf w tych rozgrywkach "Czarnych Koszul". Po raz drugi Puchar Polski poloniści zdobyli w 2001 roku.

Na dzisiejszej uroczystości mają stawić się trzej zawodnicy Polonii z pucharowej edycji 1952 roku: grający wówczas w pierwszej jedenastce Henryk Misiak oraz dwaj rezerwowi bramkarze - Zdzisław Sosnowski i Jerzy Grom. Nie mogą na nią przybyć chory Ryszard Kulesza, wówczas rezerwowy, ale pożyczył buty strzelcowi bramki - Wesołowskiemu, oraz Alfred Kobylański, do którego klub nie mógł znaleźć kontaktu. Reszta zawodników już nie żyje.

W samym turnieju wezmą udział: Agrykola, Kosa Konstancin, CWKS Legia i Gwardia. Początek o godzinie 10. Mecz finałowy o 15.30.