Mecz białostockich hokeistów z Lublinem

Po raz trzeci w swojej trzyletniej historii hokeiści Amatorskiej Drużyny Hokejowej Białystok rozegrają mecz w swoim mieście.

Na lodowisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. 11 listopada w sobotę o godz. 21 zmierzą się z amatorami z Lublina. Nie spotykają się po raz pierwszy z tą ekipą i cały czas czynią postępy. Na początku swojej działalności białostoczanie przegrali na wyjeździe aż 4:27. Następnie w styczniu 2006 roku w pierwszym spotkaniu przed własną publicznością ulegli 3:8. Natomiast miesiąc temu w Lublinie przegrali już tylko 2:3.

W sobotę hokeiści z Białegostoku liczą na zwycięstwo, tym bardziej, że zagrają wzmocnieni. W ich barwach wystąpi Szwed, który trenuje z nimi od kilku dni.

- Nicolas ma 20 lat i jest studentem białostockiej Akademii Medycznej - mówi Marcin Bierć, zawodnik ADH. - Hokej trenuje od ósmego roku życia i na lodzie prezentuje się bardzo dobrze, niewątpliwie będzie naszym wzmocnieniem. Zresztą i my poprawiliśmy zdecydowanie swoje umiejętności. Ja i trzech innych zawodników ostatnio szlifowaliśmy formę na zgrupowaniu kadry Polski lekarzy. Trenujemy dwa, a ostatnio nawet trzy razy w tygodniu, a w przyszłym roku planujemy udział w amatorskiej lidze na Mazowszu.