Capello trenerem Anglii!

Włoch Fabio Cappello zostanie trenerem reprezentacji Anglii w miejsce zwolnionego po klęsce w eliminacjach do Euro 2008 Steve McClarena. Szczegóły, takie jak czas trwania kontraktu i pensja szkoleniowca, Angielska Federacja Piłkarska (FA) będzie dopinać w piątek.

Na razie wiadomo, że były trener AC Milan, Juventusu Turyn, AS Roma i Realu Madryt zadebiutuje 6 lutego w towarzyskim meczu przeciwko Szwajcarii na Wembley.

61-letni Capello będzie drugim cudzoziemskim trenerem w historii Anglii, po Svenie Goranie Erikssonie, który prowadził kadrę w latach 2001-06. W czwartek Szwed na łamach mediów mocno wsparł kandydaturę Włocha, podobnie jak czołowi trenerzy Premier League, Alex Ferguson i Arsene Wenger, a także tak znani piłkarze jak Gianfranco Zola, Clarence Seedorf, Frank Lampard i Marcel Desailly.

Kością niezgody w negocjacjach było żądanie Capello, by dyrektorem sportowym kadry został jego przyjaciel i współpracownik z czasów prowadzenia Romy i Realu, Franco Baldini. Tymczasem rolę tę pełni w FA Trevor Brooking, który prowadził negocjacje z Capello. Wg BBC Włoch postawi jednak na swoim, a FA podpisze z nim kontrakt do 2010 roku z możliwością przedłużenia po mundialu w RPA.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.