Sikora się nie wstrzelił

Tomasz Sikora był lepszy od słynnego Ole Einara Bjorndalena w słoweńskiej Pokljuce, ale obaj spisali się słabo. Norweg był 20. z czterema pudłami na strzelnicy, Sikora 16. z trzema

Czwartkowy bieg Pucharu Świata na 20 km wygrał rodak Bjorndalena Emil Hegle Svendsen. Mimo przeciętnego czasu zwyciężył, bo w stawce 92 zawodników oprócz niego bez pudła dobiegł do mety tylko Ukrainiec Oleg Beriesznoj.

Sikora utrzymał siódme miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ, ale jego forma strzelecka wciąż jest daleka od ideału. Z bieganiem też było w czwartek przeciętnie - Polak miał 19. czas. Wicemistrz olimpijski z Turynu od tygodnia narzeka jednak na powracające bóle odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Bieg kobiet na 15 km wygrała Rosjanka Jekaterina Juriewa. Magdalena Gwizdoń była 27. W piątek w Pokljuce dzień przerwy. W sobotę sprinty, w niedzielę sztafety. Relacje w Eurosporcie.